Rekrutacja na studia: Sprawdź terminarz rejestracji kandydatów

Największe wrocławskie szkoły wyższe rozpoczęły zapisy kandydatów na studia.

  • Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków


Rejestracja na studia nie wymaga przedstawienia ocen z matur, te będą znane dopiero na początku sierpnia. Dlatego na większości uczelni rozpocznie się wcześniej.

Uniwersytet Przyrodniczy już od 1 maja przyjmuje deklaracje osób, które biorą pod uwagę studia przyrodnicze. W tym roku ma do rozdysponiwania ponad dwa tysiące indeksów na 28 kierunkach.

- Niezmiennie w ostatnich latach najpopularniejszym (7 – 8 kandydatów na jedno miejsce) kierunkiem na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu była weterynaria, (prowadząca studia także w języku angielskim), ale na brak popularności nie narzekają też kierunki związane z żywieniem człowieka i biotechnologia - informuje Jolanta Cianciara, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Przyrodniczego.

15 maja rozpoczęła się rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Ale to, do kiedy będzie można się wpisywać, składać dokumenty oraz ile jest miejsc na poszczególne kierunki będzie, jeszcze nie zostało ogłoszone.

Od 15 maja ruszyły także zapisy na studia na Politechnice Wrocławskiej. Kandydaci mają do wyboru 48 kierunków na 16 wydziałach. W ciągu kilku ostatnich lat do najchętniej wybieranych należały: informatyka (wykładana na kilku wydziałach), cyberbezpieczeństwo, inżynieria kwantowa.

A od poniedziałku, 18 maja, będzie można złożyć deklarację o studiowaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Dopiero 1 lipca rozpocznie się rejestracja kandydatów na Uniwersytecie Medycznym. Ogłoszenie listy przyjętych zaplanowano na 20 sierpnia.Zgłoś uwagę