Rejestracja pojazdów – w sierpniu w soboty i dłużej w tygodniu

W sierpniu zarejestrujesz pojazd także w soboty. Od 3 sierpnia wydłużą się również godziny rejestracji pojazdów w tygodniu – do godz. 16.30.


W cztery soboty sierpnia tj. 1.08.2020 r., 8.08.2020 r., 22.08.2020 r. i 29.08.2020 r. w Centrum Obsługi Mieszkańców I przy ul. Zapolskiej 4 będzie można zarejestrować pojazd w godz. 8.00 – 13.00.

Wydłużone godziny rejestracji

Dodatkowo, od 3 sierpnia, wydłużone zostaną godziny obsługi klientów w sprawach rejestracji pojazdów w Centrach Obsługi Mieszkańców przy ul. G. Zapolskiej 4 oraz pl. Nowy Targ 1/8. Pojazdy będzie można rejestrować od godz. 8.00 do godz. 16.30.

– Dobrze, że godziny pracy zostaną wydłużone i będzie można zarejestrować auto także w soboty. Mam takie zajęcie, że nie mogę poświęcić kilku godzin w dniu pracującym – mówi pan Łukasz z Wrocławia.

Ze względu na bezpieczeństwo chcący zarejestrować pojazd nie są wpuszczani do urzędu. Na swoją kolejkę czekają przed budynkiem. W centrach obsługi może bowiem przebywać jednorazowo liczba interesantów odpowiadająca liczbie czynnych okienek.

Przed budynkami iurzedów stają namioty, a odwiedzającym urząd mierzona jest temperatura ciała. Osoby z gorączką nie są wpuszczane do środka. 

Praca wrocławskich COM:

Urzędnicy apelują, by w miarę możliwości załatwiać formalności drogą elektroniczną. Gdy załatwienie sprawy wymaga osobistej obecności, obsługa interesantów odbywa się na parterze ‒ bez możliwości wejścia do pozostałych części budynków. 

Przypominają też, że opłaty za czynności urzędowe w COM  można wnosić wyłącznie kartą płatniczą.

W godz. 8.00 – 15.15 pracują urzędy:

  • COM I przy ul.  G. Zapolskiej 4 ( do godz. 16.30 – od 3 sierpnia wydłużone godziny obsługi klientów wyłącznie w sprawach rejestracji pojazdów),
  • COM II przy pl. Nowy Targ 1-8 (do godz. 16.30 – od 3 sierpnia wydłużone godziny obsługi klientów wyłącznie w sprawach rejestracji pojazdów),
  • COM III przy ul. W. Bogusławskiego 8, 10,
  • COM IV przy al. M. Kromera 44,
  • COM V przy ul. Hubskiej 8-16,
  • USC przy ul. P. Włodkowica 20,
  • COP przy ul. Kotlarskiej 41.
  • Punkt Rejestracji Pojazdów przy al. Karkonoskiej 45 jest nieczynny do odwołania.


Zgłoś uwagę