WroMigrant – punkty informacji dla migrantów

Wychodząc naprzeciw potrzebom migrantów i migrantek Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego otwiera punkty informacji i aktywności WroMigrant, które zastąpią działający do tej pory Infopunkt. Punkty mają ułatwić nowym mieszkańcom odnalezienie się we Wrocławiu poprzez wsparcie informacyjne w wielu ważnych sprawach codziennych i urzędowych. Punkty WroMigrant znajdują się na Starym Mieście, Tarnogaju oraz Psim Polu.


W punktach WroMigrant można dowiedzieć się, gdzie i jak załatwić formalności, uzyskać więcej informacji w zakresie legalizacji pobytu i pracy, nadania numeru PESEL, wynajęcia mieszkania, zameldowania we Wrocławiu. Konsultanci doradzą także, jak skorzystać z opieki medycznej, systemu edukacji oraz oferty nauki języka polskiego w naszym mieście.

W naszych punktach migranci i migrantki dowiedzą się również o warsztatach i szkoleniach, na których nauczą się praktycznych umiejętności, potrzebnych do poruszania się w polskiej codzienności. Swoje inicjatywy i pomysły mogą również zgłaszać sami zainteresowani. 

Ważne informacje

  • Konsultacje są bezpłatne.
  • Informacja udzielana jest w językach: ukraińskim, rosyjskim, angielskim i niemieckim.
  • Do WroMigranta nie obowiązują zapisy. Jednak przypadku spraw złożonych, które wymagają konsultacji prawnej,  najlepiej umówić się wcześniej na spotkanie. Konsultacje te są udzielane w punkcie WroMigrant Stare Miasto/Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.
  • Można przyjść do wybranego punktu w godzinach pracy, napisać na adres e-mailowy: wromigrant@wcrs.wroclaw.pl lub zadzwonić na numer telefonu: +48 71 77 24 950. 

Gdzie znajdują się punkty WroMigrant?

Stare Miasto

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
pl. Dominikański 6 (parter, pokój nr 14), 50-159 Wrocław
tel. +48 71 77 24 950
e-mail: wromigrant@wcrs.wroclaw.pl
www: www.wielokultury.wroclaw.pl/wromigrant

godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 9.00 - 16.00

Tarnogaj

Centrum Aktywności Tarnogaju CAT
ul. Gazowa 22, 50-317 Wrocław
tel. +48 71 77 24 950

godziny otwarcia: czwartek 16.00-19.00

Psie Pole

FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne
Bolesława Krzywoustego 286, 51-312 Wrocław
tel. +48 71 77 24 950

godziny otwarcia: piątek 16.00-19.00

 

Działanie koordynowane jest przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach wdrażania Wrocławskiej Strategii Dialogu Międzykulturowego 2018-2022.

Konsultacje w punktach WroMigrant są prowadzone w ramach projektu reSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.Zgłoś uwagę