17°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 23:40

3. Aktualności
  4. Przełamanie piłkarskiego Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław przerwał serię meczów bez zwycięstwa. W 13. kolejce PKO Ekstraklasy pokonał Arkę Gdynia 2:1 (1:0). Bramki dla Trójkolorowych zdobyli Michał Chrapek i Erik Exposito.

Do składu wrócili Wojciech Golla, Michał Chrapek, Jakub Łabojko i Erik Exposito. Piłkarze Śląska przystąpili do meczu po siedmiu kolejnych ligowych spotkaniach bez zwycięstwa. Arka w poprzedniej kolejce w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Aleksandara Rogicia zremisowała z Lechią Gdańsk 2:2, a wrocławianie ulegli w Bełchatowie Rakowowi 0:1.Niedzielne spotkanie nie mogło się lepiej zacząć dla gospodarzy. Po błędzie obrońcy Arki, wrocławianie przejęli piłkę tuż przed polem karnym, Jakub Łabojko zagrał do Chrapka, a ten ładnym strzałem pokonał Pavelsa Steinborsa. Śląsk objął prowadzenie już w 2. minucie, a zdobyta bramka pozwoliła na spokojne budowanie akcji. Chwilę później Trójkolorowi stworzyli sobie kolejną okazję, jednak tym razem bramkarz Arki zdołał obronić strzał Przemysława Płachety.Wrocławianie nie zwalniali tempa i w kolejnych minutach atakowali skrzydłami. Zawodnicy Arki mieli problemy z przedostaniem się pod pole karne gospodarzy. Dobrze spisywali się obrońcy Śląska, którzy przecinali podania i odbierali rywalowi piłkę. W 21. minucie po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym, Arkę od starty gola po raz kolejny uratował Steinbors. Tym razem uderzał Robert Pich. Goście również próbowali zagrozić bramce WKS-u głównie dośrodkowaniami, jednak dobrze między słupkami spisywał się Matus Putnocky. W 40. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Płacheta, lecz tym razem znów dobrze interweniował Steinbors. Śląsk schodził na przerwę z bramkowym prowadzeniem.

Druga część przyniosła nieco emocji

Arka wyszła na drugą część zmotywowana i od początku ruszyła do ataku. Śląsk okazał się jednak sprytniejszy i skuteczniejszy - w 59. minucie świetną okazję wykorzystał Erik Exposito. Dla Hiszpana to piąte trafienie w tym sezonie. Co ciekawe, wszystkie zaliczył na Stadionie Wrocław.W 68. minucie wykazać musiał się Putnocky, który pewnie złapał piłkę po strzale głową Nando. Arka nadal szukała swojej szansy na zdobycie bramki kontaktowej i w 81. minucie, po tym jak sędzia podyktował rzut karny dla gości, udało jej się dopiąć swego. Jedenastkę wykorzystał Marko Vejinović. Warto jednak zaznaczyć, że wrocławianie dobrze rozegrali końcówkę spotkania i to oni byli stroną przeważającą w ostatnich minutach.Ostatecznie Śląsk pokonał Arkę 2:1 i zdołał tym samym przerwać serię meczów bez zwycięstwa. W kolejnym meczu Trójkolorowi zmierzą się z Wisłą Płock. Spotkanie 14. kolejki odbędzie się w poniedziałek, 4 listopada, o godz. 18:00 na Stadionie Wrocław.Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Chrapek 2', Exposito 59', Vejinović 81'

Śląsk: Putnocky, Broź, Golla, Puerto (83'Pawelec), Stiglec - Mączyński (K), Łabojko - Pich, Chrapek (66'Radecki), Płacheta (90'Hołownia) - Exposito.Arka: Steinbors - Maghoma, Zbozień, Wawszczyk (87'Antonik), Marciniak (K) - Nalepa (74'Siemaszko), Vejinović, Busuladzić, Nando - Skhirtladze, Jankowski (71'Da Silva).