wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Gdzie wymienić hrywny na złotówki? Kantor pomaga Ukraińcom

Gdzie wymienić hrywny na złotówki? Kantor pomaga Ukraińcom

Piotr Bera,

Gdzie wymienić hrywnę na złotówki? pixabay free/zdj. ilustracyjne
Gdzie wymienić hrywnę na złotówki?

Przybywający do Polski uchodźcy mają problem z wymianą hrywien, których w większości nie chcą przyjmować kantory. Okazuje się, że wymiana waluty jest jednak możliwa. Gdzie sprzedać hrywny? Sprawdź również aktualne kursy walut, zanim skorzystasz z kantoru.

Jedną z firm kupujących hrywnę od klientów jest firma Tavex, która ma swoje kantory w kilku miastach Polski, w tym we Wrocławiu przy ul. Oławskiej 9.

– Konieczność ucieczki mieszkańców Ukrainy z terytorium swojego kraju, spowodowana agresją ze strony Rosji, doprowadziła do tego, że w naszych zasobach pojawiają się coraz większe ilości hrywny ukraińskiej, czyli oficjalnej waluty Ukrainy. Wynika to z faktu, iż wiele z uciekających osób po prostu nie dysponuje innymi pieniędzmi oprócz waluty, którą zaledwie kilka dni temu swobodnie posługiwali się każdego dnia. Po przekroczeniu granicy z Polską zamiana hrywien na złotówki to dla nich szansa na posiadanie środków do życia akceptowanych w naszym kraju, w czym bardzo ich wspieramy – jako jeden z ostatnich kantorów w Polsce umożliwiamy taką wymianę, jednocześnie nic na tym nie zarabiając – czytamy na stronie internetowej Tavex.

Tavex usztywnił początkowo kurs ukraińskiej waluty. Najpierw na 9 groszy za jedną hrywnę, później na 11 groszy. Od 11 marca ze względu na ogromne ilości skupionych hrywien i ograniczone możliwości wprowadził niewielką różnicę między ceną skupu i sprzedaży. 23 marca kurs skupu hrywny w kantorze wynosił 0,125 złotych.

Firma namawia jednocześnie do kupowania hrywien, dzięki czemu Ukraińcy będą mogli wciąż sprzedawać swoją walutę. Będzie ciągły obrót pieniądza.

Zachęcamy do tej nietypowej formy wsparcia narodu ukraińskiego - kupmy hrywnę! Poza pomocą humanitarną bardzo ważne jest, aby osoby, które już przyjechały do Polski z Ukrainy mogły skorzystać ze swoich oszczędności oraz rozpocząć w miarę "normalne" życie. Co możemy zrobić z ukraińską hrywną, którą kupimy w ramach pomocy? Miejmy nadzieję, że po zakończeniu konfliktu wydamy ją podczas wakacji we Lwowie, Odessie czy Kijowe i wówczas tymi wizytami pomożemy stanąć ludziom na nogi

Aleksander Pawlak, prezes Tavex dla RMF24.pl.

Lista miejsc, gdzie można wymienić hrywny

 • Wrocław, ul. Oławska 9,
 • Warszawa, ul. Świętokrzyska 32;
 • Warszawa, ul. Plac Konesera 10a;
 • Katowice, ul. 3 Maja 18;
 • Gdynia, al. Zwycięstwa 256.

Sprawdź kursy walut, nie daj się oszukać

Zanim wybierzemy się do kantoru, warto sprawdzić obowiązujące kursy walut. Aktualne kursy walut znajdziemy na stronie Narodowego Banku Polskiego.

Zgodnie z danymi z 22 marca 2022 r. średni kurs:

 • dolara amerykańskiego to 4,2720,
 • euro 4,6975,
 • funta 5,6322,
 • ukraińskiej hrywny 0,1381.

Przeczytaj także

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl