Modernizacja obiektu sportowego przy ul. Lubińskiej

Przy ul. Lubińskiej 53 we Wrocławiu trwa modernizacja Centrum Treningowego Spartan. Odnowiony obiekt umożliwi wrocławianom dbanie o kondycję oraz rozwijanie umiejętności sportowych przez cały rok w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. 

  • boisko, spartan, wrocław

    Wizualizacja obiektu przy ul. Lubińskiej, źródło: WCT Spartan

  • spartan, boisko

    Wizualizacja obiektu przy ul. Lubińskiej, źródło: WCT Spartan

  • boisko, sport, wrocław

    Wizualizacja obiektu przy ul. Lubińskiej, źródło: WCT Spartan


Większe boisko ze sztuczną nawierzchnią

Inwestycja podzielona została na dwa etapy. I etap obejmuje remont i wymianę zużytej nawierzchni płyty boiska na sztuczną trawę. W efekcie powstanie duże i nowoczesne boisko o wymiarach 62,4 m długości oraz 30 m szerokości. 

– Całe boisko podzielone zostanie na trzy mniejsze o wymiarach 30 m x 20 m, co sprawi, że korzystać z niego będzie mogła jeszcze większa liczba mieszkańców. Wokół boiska, zamontowane zostaną sześciometrowe piłkochwyty. Będzie też nowe, energooszczędne oświetlenie – mówi Maciej Moczko z WCT Spartan. 

Budowa boiska przy ul. Lubińskiej, fot. www.wroclaw.pl

Nowoczesna ścianka tenisowa

Jednak by zbudować większe boisko, niezbędne było rozebranie starej ścianki tenisowej, co zmartwiło wielu wrocławian. Jednak przedstawiciele spółki Spartan uspokajają, że ścianka będzie i to nowocześniejsza. 

– Mamy świadomość, że ścianka była popularna wśród użytkowników naszego obiektu, dlatego z niej nie rezygnujemy. Wręcz przeciwnie. Docelowo udostępnimy wrocławianom lepszą ściankę, nieopodal kortów tenisowych. Będzie ona wykonana w nowoczesnej technologii z tenisowym wybiegiem – dodaje Maciej Moczko. – To prawda, że jest ona nieco krótsza niż poprzednia (12 x 4 m), ale dla tego typu ścianek to obecnie standard. Wierzymy, że spełni ona oczekiwania wrocławian – zapewnia. 

Wizualizacja nowej ścianki tenisowej, źródło: WCT Spartan

Obiekt całoroczny

II etap polegać będzie na budowie hali pneumatycznej nad powstałymi boiskami, dzięki czemu korzystać będzie można z nich przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne.

Wyremontowane boiska piłkarskie pod balonem będą udostępniane zarówno mieszkańcom, jak i klubom czy szkółkom piłkarskim, które prowadzić będzie spółka Spartan. 

– Zależy nam, aby zapewnić wrocławianom w pełni profesjonalne boiska. Wkrótce każdy, kto będzie chciał na Szczepinie zapisać dziecko do szkółki czy w grupie zagrać w piłkę, będzie miał taką możliwość. Tego typu inwestycji w tym rejonie brakowało – podkreśla Maciej Moczko. 

Wizualizacja boiska, źródło: WCT Spartan

Bezpłatne atrakcje 

Dotychczasowa koncepcja centrum sportowego nie zostanie zmieniona. Nadal do dyspozycji mieszkańców, oprócz zmodernizowanych boisk, pozostaną: ścianka tenisowa, bieżnia lekkoatletyczna, plac zabaw, korty i hale tenisowe oraz siłownia. 

– W najbliższym czasie wypracujemy takie zasady korzystania z obiektu, które będą optymalne i dla mieszkańców, i dla nas, jako zarządcy obiektu – zapewnia przedstawiciel WCT Spartan. 

Łączny koszt inwestycji to ok. 2 mln zł (wraz z halą). Zakończenie I etapu planowane jest na połowę kwietnia 2021 r. II etap – do końca wakacji.Zgłoś uwagę