Prezydent Wrocławia przekazał nowy sprzęt klinice położniczej

Do I Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK trafił aparat ultrasonograficzny do pełnej diagnostyki płodu oraz trzy aparaty do KTG, które ufundował wrocławski Urząd Miejski.

  • Fot. Tuż przed Wigilią prezydent Wrocławia Jacek Sutryk przekazał klinice położnictwa specjalistyczny sprzęt do monitorowania stanu kobiet w ciąży. W spotkaniu wzięli udział: prof. Lidia Hirnle, kierownik kliniki położnictwa, Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, Piotr Pobrotyn, dyrektor USK we Wrocławiu


Specjalistyczny sprzęt, ufundowany przez władze Wrocławia, wart jest ponad 400 tys. zł. – To wysokiej klasy urządzenia, które zwiększają komfort opieki nad kobietami w ciąży – mówi prof. Lidia Hirnle, kierownik I Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

W zestawie darów od prezydenta Wrocławia, które trafiły do szpitala przy ul. Chałubińskiego, są trzy aparaty do KTG do monitorowania funkcji życiowych płodu, w tym jedno urządzenie, przeznaczone do obserwacji ciąż bliźniaczych. – Ciąż mnogich jest coraz więcej. W tym roku w naszej klinice było około 20 narodzin bliźniaków – mówi prof. Hirnle.

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia: – W ciągu ostatnich dziesięciu lat przekazaliśmy klinice położnictwa specjalistyczny sprzęt warty blisko trzy miliony złotych. We Wrocławiu rodzi się coraz więcej dzieci. Zależy nam, aby wrocławianki miały dobrej jakości opiekę i były w okresie ciąży bezpieczne – mówił prezydent miasta.

Joanna Nyczak, dyrektor miejskiego Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, pokreśliła, że wsparcie dla klinik położnictwa to jeden z elementów miejskiego programu „Zdrowa matka i dziecko”. Inną jego częścią jest finansowe wsparcie szkół rodzenia.

– We Wrocławiu działa sześć szkół rodzenia, z czego dwie od tego roku. Zainteresowanie nimi jest duże, dlatego reagujemy na potrzeby mieszkańców miasta – zapowiedziała Joanna Nyczak.Zgłoś uwagę