Premiery kinowe 23 lutego

W tym tygodniu wchodzą na ekrany wyczekiwane nagradzane tytuły, jak „Nić widmo” z ostatnią rolą Daniela Day-Lewisa (aktor zamierza się wycofać z grania w filmach), „W ułamku sekundy” z imponującą kreacją Diane Kruger docenioną w Cannes. No i polski hit „Kobiety mafii” Patryka Vegi, na który, zapewne, pójdzie do kina wielu widzów.

  • Kadr z filmu „Nić widmo”


1. Kobiety mafii

Kobiety mafii

Kobiety mafii

Sensacyjny / Inne
Termin od 22 lutego 2018 do 1 marca 2018

Miejsce Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Zobacz

Patryk Vega w natarciu i jego kolejny film, który, zapewne, zgromadzi w kinach nie tysiące, a miliony. Czy zasłużenie? Przekonacie się oglądając historię kobiet mafiozów i byłej policjantki, która inwigiluje (w dosłownym sensie) podziemie. W rolach mafijnych Pań m.in. Agnieszka Dygant, Aleksandra Popławska i Katarzyna Warnke, a Olga Bołądź jako funkcjonariuszka. W obsadzie mafiozów Łukasz Fabijański, Piotr Stramowski, a jako szef ABW Janusz Chabior. 

2. Nić widmo

Nić widmo

Nić widmo

Dramat / Inne
Termin od 23 lutego 2018 do 1 marca 2018

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Znakomity, niezwykle stylowy, przepięknie zagrany i opatrzony świetną muzyką Jonny'ego Greenwooda z Radiohead nowy obraz Paula Thomasa Andersona. Z ostatnią rolą Daniela Day-Lewisa, który deklaruje, że więcej nie obejrzymy go na ekranie. Ale koniecznie trzeba poświęcić uwagę dwóch aktorkom – Vicky Krieps i Lesley Manville, bo to kobiety są siłą napędową historii o projektancie haute couture, który po raz pierwszy w życiu spotyka kobietę zdolną go ujarzmić.

3. W ułamku sekundy

W ułamku sekundy

W ułamku sekundy

Dramat / Inne
Termin od 23 lutego 2018 do 1 marca 2018

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Trudno w to uwierzyć, ale mieszkająca od lat za granicą Diane Kruger po raz pierwszy zagrała w niemieckim filmie, gdzie mówi, rzecz jasna, w ojczystym języku i za rolę zrozpaczonej wdowy otrzymała nagrodę aktorską na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes. Katja ma wszystko – kochającego męża i synka. Kiedy obydwaj giną w zamachu, kobieta postanawia się zemścić na prześladowcach. Mocne kino z piękną rolą Kruger.

4. The Place

The Place

The Place

Thriller / Dramat
Termin od 23 lutego 2018 do 1 marca 2018

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Tytułowe miejsce to stolik w knajpce, przy którym siedzi pewien mężczyzna, zaś chętni skorzystać z jego pomocy po prostu podchodzą i zwierzają się ze swoich problemów. Ich życie po owej konsultacji się zmienia, ale spełnienie marzeń ma swoją cenę, o której przekonają się wszyscy bohaterowie.

5. Jaskiniowiec

Jaskiniowiec (dubbing)

Jaskiniowiec (dubbing)

Animacja / Komedia
Termin od 22 lutego 2018 do 1 marca 2018

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Nick Park znowu ze swoimi charakterystycznymi ludzikami. Twórca postaci Wallace'a i jego psa Gromita tym razem opowiada o uroczym jaskiniowcu Dugu, który ma ambicje, dobre serce i jest bardzo waleczny. Cechy się przydadzą, kiedy przyjdzie się bić o sposój w jakiniowym świecie.    Zgłoś uwagę