Premiera „Wyzwolenia: królowych” na scenie Capitolu

Spektakl oparty na tekście wrocławskiej pisarki i poetki Agnieszki Wolny-Hamkało to historia castingu, jaki trwa w Teatrze Narodowym do przedstawienia „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego. Rolą Muzy są szczególnie zainteresowane drag queens. To punkt wyjścia do poważniejszej dyskusji o naszej rzeczywistości – o państwie, religii, stosunkach społecznych. Premiera 25 stycznia.

  • teatr capitol wyzwolenie

    Obsada i realizatorzy spektaklu „Wyzwolenie: królowe” w Teatrze Capitol


Tekst „Wyzwolenie: królowe” tytułem nawiązuje, rzecz jasna, do sztuki Wyspiańskiego, a że w tym roku świętujemy 150. rocznicę urodzin jednego z naszych wieszczów i badaczy narodowej duszy, Capitol szykuje premierę, która wprowadzi pewnie też sporo zamętu. U Wyspiańskiego zaczerpnięty z Mickiewiczowskich „Dziadów” Konrad walczy o rząd dusz, u Wolny-Hamkało tytułowe wyzwolenie ma się dokonać w nieco inny sposób.

Wyzwolenie: królowe

Wyzwolenie: królowe

Inne
Termin od 25 stycznia 2019 do 6 lutego 2019

Miejsce Capitol Teatr Muzyczny

Zobacz

Spektakl reżyseruje Martyna Majewska, w rolach głównych wystąpią m.in. Justyna Antoniak, Helena Sujecka, Adrian Kąca i Cezary Studniak. Za kostiumy i scenografię odpowiada Anna Haudek, a za muzykę Dawid Majewski.

Jednym z ciekawszych elementów będzie choreografia, którą  przygotowały Magdalena Marcinkowska i Kamila Górny. Panie są założycielkami pierwszego w Polsce domu vogueingowego. Dla niewtajemniczonych vogueing to taniec, który jest inspirowany gestami modelek na wybiegu pokazów mody.Zgłoś uwagę