Polska Akademia Dzieci w DSW zaczyna zajęcia

W piątek, 23 lutego blisko 300 dzieci w wieku od 6 do 12 lat rozpocznie zajęcia w Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Jej szósta edycja rozpocznie się wykładami o pięknie i tajemnicach Ziemi. 

  • Polska Akademia Dzieci w DSW

    Polska Akademia Dzieci w DSW (styczeń 2017), fot. K. Gorczyca


Pierwszą prelekcję o podróży marzeń po Amazonii i wzdłuż najdłuższej rzeki świata Amazonki wygłoszą 11-letnia Kasia Chudziak i jej rówieśniczka Ola Maliszewska.

Gośćmi Akademii, dorosłymi ekspertami, będą natomiast Mariola Majchrowska oraz Bartosza Celmer, którzy od wielu lat podróżują po świecie na pieszo, samochodem ale przede wszystkim na motocyklach. Odwiedzili kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach. Opowiedzą o swoich przygodach i  spotkanych ludziach. O tym, dlaczego warto zwiedzać świat na motocyklu, czy takie podróże są bezpieczne, jakie motocykle nadają się do dalekich wypraw, dlaczego dobre spakowanie się jest bardzo ważne i że najlepszy hotel to namiot. Dzieci będą mogły obejrzeć również motocykle, którymi podróżnicy „szaleją” po świecie.

fot. K. Gorczyca

– Nasze otoczenie jest niezwykle różnorodne i wciąż nie do końca poznane. Chcemy, aby nasi mali studenci dowiedzieli się, w jaki sposób patrzeć na świat, by widzieć jego piękno i niezwykłość, jak wzbudzić w sobie wrażliwość na miejsca, w których żyjemy, ale także w jaki sposób i gdzie poszukiwać odpowiedzi na pojawiające się pytania – wyjaśnia psycholog dr Anetta Pereświet-Sołtan, koordynatorka projektu Polskiej Akademii Dzieci.

Bądź z nimi „na żywo”

Mimo że bezpośredni udział w zajęciach Polskiej Akademii Dzieci jej mali słuchacze maja już zarezerwowany, to każdy – zwłaszcza młody człowiek – ma okazję do uczestniczenia w wykładach. Wszystkie bowiem spotkania Akademii w Dolnośląskiej Szkole Wyższej są transmitowane na żywo w internecie. Wystarczy wejść na stronę, by móc bezpłatnie można obserwować zarówno wykład młodego, jak i dorosłego eksperta.

Inauguracja 21 lutego o godz. 11.00.

Od dzieci dla dzieci

Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet prowadzony przez dzieci. Celem tego edukacyjnego projektu jest rozbudzanie w młodych odbiorcach ciekawości świata, chęci do realizowania własnych pomysłów oraz projektowania eksperymentów.

fot. K. Gorczyca

Uczestnikami wydarzenia są dzieci w wieku od 6-12-letnie wraz z opiekunami. Wykłady prowadzone są przez małych ekspertów, którzy przekazują swoim rówieśnikom wiedzę z obszaru własnych zainteresowań. Uzupełnieniem do ich wystąpień i prezentacji są te, przygotowane przez zaproszonych dorosłych ekspertów. W trakcie zajęć odpowiadają oni również na pytania młodych słuchaczy.

----------------
Organizatorem Polskiej Akademii Dzieci we Wrocławiu jest Dolnośląska Szkoła Wyższa. Partnerem strategicznym VI edycji projektu jest Miasto Wrocław. Patronat honorowy nad projektem objęli Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Partnerem projektu jest Robo Camp, a jednuym z patronów medialnych www.wroclaw.pl.Zgłoś uwagę