Półmilionowy gość Stadionu Wrocław w 2019

Już 500-tysięczny gość odwiedził Stadion Wrocław w 2019 roku, a co za tym idzie, ubiegłoroczny wynik został poprawiony o 80 tysięcy. Szczęśliwców upatruje się wśród członków rodziny, która w weekend przyjechała na wrocławski obiekt ze Słupcy, w województwie wielkopolskim.

  • fot. Stadion Wrocław


Pani Sylwia brała czynny udział w weekendowym finale ligi Runmageddon, z kolei pan Marcin wraz z dziećmi Gabrysią i Olkiem trzymali za nią kciuki. To właśnie wśród nich jest półmilionowy gość Stadionu Wrocław w 2019 roku.

– Przyjemnie spędziliśmy czas i na pewno będziemy wracać na kolejne wydarzenia na tym stadionie – mówi pan Marcin. Rodzina otrzymała okolicznościowe upominki i voucher na zwiedzanie w dowolnym terminie całego obiektu, w tym także wszystkich zazwyczaj niedostępnych pomieszczeń.

500 tysięcy gości na Stadionie w roku 2019 oznacza, że obiekt odwiedziło już o 80 tysięcy więcej osób, niż w całym ubiegłym roku. Wśród najpopularniejszych imprez 2019 znalazły się wystawa motoryzacyjna The Event – Raceism i Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, które zgromadziły w weekend po 50 tysięcy osób oraz wystawa roślin owadożernych, finał festiwalu Odnowienie z udziałem Nicka Vujicicia, zlot foodtrucków i Dzień Dziecka na Stadionie Wrocław – wszystkie wydarzenia zgromadziły średnio od 20 do 30 tysięcy odwiedzających. Wśród 10 najlepszych pod względem frekwencji wydarzeń na stadionie są oczywiście 3 mecze piłkarskiego Śląska Wrocław.

Imprezy targowe, tor gokartowy, siłownia

W tym roku na terenie obiektu zorganizowano kilkanaście imprez targowych – m.in. nieruchomości, turystyczne, ekologiczne, ślubne i, jak w ostatni weekend, targi zoologiczne. Nie zabrakło także konferencji naukowych, spotkań biznesowych i samorządowych. Stadion Wrocław gościł m.in. Kongres Regionów, Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny i Dolnośląski Kongres Samorządowy. Odbyły się tu także gale finałowe dolnośląskiego etapu konkursów Miss Polski i Miss Polonia.

Na stadionie działa największy w Polsce kryty tor gokartowy, siłownia, centrum rozrywki Arena Gigantów. Od października swoje wykłady prowadzą tu dwie uczelnie – Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu, a swoją wrocławską filię uruchomiła także Szkoła Główna Menedżerska z Warszawy. Ponadto, Stadion Wrocław po raz pierwszy gości zajęcia w ramach Uniwersytetu Dzieci. Swoje lekcje, z wykorzystaniem esplanady i przestrzeni pod trybunami prowadzi tu kilka grup rolkarskich, akademia kolarska, a latem odbywały się na Stadionie i pobliskim kąpielisku „Glinianki” warsztaty triathlonowe.

Wynajęte są niemal w całości przestrzenie komercyjne. Od stycznia 2020 roku na stadionie działać będzie przedszkole dla niemal 400 dzieci. Na co dzień obiekt można zwiedzać z przewodnikiem. Na większość terminów nie potrzeba wcześniejszej rezerwacji.Zgłoś uwagę