Polish Junior Open Grand Prix ponownie we Wrocławiu

Po raz szósty z rzędu Wrocław będzie gospodarzem międzynarodowego turnieju squasha Polish Junior Open Grand Prix. Trzydniowa impreza (15-17 listopada), która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, przyciąga pokaźną rzeszę uczestników. Kibice, którzy wejdą na trybuny za darmo, będą mogli podziwiać umiejętności ponad 250 zawodników.


Turniej Polish Junior Open zaliczany jest do ESF Junior Circuit Tournament, a młodzi zawodnicy, grając i przechodząc kolejne szczeble w wydarzeniach ESF, zbierają punkty do europejskiego rankingu. Największym i najbardziej prestiżowym turniejem klasy ESF Junior Circuit jest edycja brytyjska, jednak trzeba przyznać, że Wrocław, który staje się rozpoznawalnym ośrodkiem na mapie światowego squasha, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

W tegorocznym turnieju rozgrywanym od 15 do 17 listopada we Wrocławiu udział potwierdziło ponad 250 zawodników, a mecze będą rozgrywane w kategoriach wiekowych U-11, U-13, U-15, U-17 oraz U-19, z podziałem na chłopców i dziewczynki. Co ciekawe, kibice zgromadzeni na trybunach hali Hasta La Vista przy ulicy Góralskiej 5, gdzie rozgrywane będą zawody, wezmą udział w wydarzeniu zupełnie za darmo. Oczywiście wśród zgłoszonych zawodników nie zabraknie czołowych graczy w swoich kategoriach wiekowych.

Ostateczna weryfikacja zgłoszeń nastąpi do 10 listopada, wówczas poznamy pełny harmonogram poszczególnych rywalizacji. Start turnieju planowany jest na godzinę 9.00, a rozgrywki potrwają co najmniej do godziny 16.00. Każdego dnia kibice będę mogli podziwiać sportowe pojedynki rozgrywane w różnych rocznikach. Co ciekawe, w trakcie całego wydarzenia będziemy świadkami około 600 meczów, w których naprzeciw siebie staną nie tylko zawodnicy z Polski, ale również z Czech, Hiszpanii czy Włoch.

– Jesteśmy przekonani, że udział w nadchodzącym wydarzeniu będzie niezapomnianym i ważnym doświadczeniem w sportowej karierze każdego młodego adepta squasha, a rozpoznawalność naszej areny i całego cyklu przyciągnie na kort najlepszyh zawodników globu – mówią organizatorzy Polish Junior Open Grand Prix we Wrocławiu.
Zgłoś uwagę