Podwórko na wrocławskim Psim Polu jak nowe

Zakończył się remont podwórka przy ul. Grudziądzka-Krzywoustego. Nowe dojazdy i dojścia do budynków, odnowiony plac zabaw i boiska oraz nowa zieleń i osłony śmietnikowe – to tylko niektóre elementy inwestycji, która kosztowała ponad 1,3 mln zł.

  • Podwórko przy ul. Grudziądzka-Krzywoustego, fot. Wrocławskie Mieszkania


Remont wnętrza podwórka przy ul. Grudziądzka-Krzywoustego we Wrocławiu objął 6,5 tys. m kw. Prace, które zakończyły się pod koniec grudnia 2020 r., całkowicie zmieniły wygląd tego terenu oraz znacząco poprawiły jego funkcjonalność.

W ramach inwestycji m.in. przebudowano dojścia i dojazdy do pobliskich budynków, uruchomiono dodatkowe oświetlenie oraz postawiono nowe osłony śmietnikowe i ławki. Poza tym odnowiono dwa tamtejsze boiska do koszykówki i piłki nożnej, jak i plac zabaw dla najmłodszych.

Nowy plac zabaw, fot. Wrocławskie Mieszkania

– Na placu zabaw postawiliśmy nowe urządzenia dla dzieci oraz siłownię zewnętrzną. Poza tym, aby podwórko całkowicie spełniało wymagania mieszkańców, w trakcie realizacji zdecydowaliśmy o postawieniu wiat rowerowych – mówi Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań.

W wiacie znajduje się 9 stanowisk. W przyszłości zewnętrzne ściany budynku staną się podporą dla roślinności pnącej.

Wiaty na rowery, fot. Wrocławskie Mieszkania

Całkowity remont podwórka kosztował ponad 1,3 mln zł.Zgłoś uwagę