„Pociąg do kultury” relacji Wrocław-Berlin wraca do rozkładu jazdy

Od piątku 26 czerwca znowu możemy skorzystać z bardzo dogodnego połączenia na trasie Berlin-Wrocław-Berlin, które jest wspólnym przedsięwzięciem Kolei Dolnośląskich i Deutsche Bahn. Bilety w jedną stronę kosztują odpowiednio – 79 zł i 39,50 zł, ale trzeba pamiętać, że, w związku z ograniczeniami spowodowanymi epidemią koronawirusa, ich liczba jest ograniczona i po stronie polskiej możemy zająć 25 miejsc.


Pociąg na 2016 rok, który został w rozkładzie

Miasto Wrocław przy współpracy z władzami Berlina i Brandenburgii w 2016 roku uruchomiło specjalne weekendowe połączenie kolejowe pomiędzy oboma miastami, dzięki któremu turyści z Niemiec mogli przyjeżdżać na wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. 

Zobaczcie: Pierwszy przejazd „Pociągu do kultury”

Międzynarodowe połączenie miało zachęcać głównie do turystyki kulturalnej, bo motorem napędowym były wydarzenia ESK 2016 odbywające się we Wrocławiu. Pociąg okazał się jednak sukcesem też na innych polach, wiec samorządowcy z Niemiec i Polski powalczyli, aby połączenie było już na stałe. W ubiegłym roku skorzystało z niego 19 tysięcy podróżnych!

– „Pociąg do Kultury” to doskonały przykład jak może wyglądać efektywna współpraca międzynarodowa na szczeblu samorządowym. Potwierdzają to niedawne – czwarte już, choć obchodzone w cieniu koronawirusa – urodziny tego połączenia; projektu, który w zamyśle miał trwać tylko przez rok, a tymczasem funkcjonuje nadal i jest bardzo popularny wśród podróżnych z obu krajów. Dlatego cieszę się, że jest to jedno z pierwszych kolejowych połączeń transgranicznych, które przywracamy po otwarciu granic przez rządy – podkreśla Tymoteusz Myrda, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Sezon startuje 26 czerwca

W tym roku pociąg rusza na trasę w piątek 26 czerwca i będzie kursował pomiędzy Berlinem i Wrocławiem w każdy weekend, przynajmniej do września, a więc kolejnej korekty rozkładu jazdy pociągów. 

  • Piątek

wyjazd z Berlina o 14.31-przyjazd do Wrocławia o 19.04

wyjazd z Wrocławia o 20.24-przyjazd do Berlina po północy

  • Sobota

wyjazd z Berlina o 8.31-przyjazd do Wrocławia o 12.39

  • Niedziela

wyjazd z Wrocławia o 17.21-przyjazd do Berlina o 21.25

Pociąg Berlin – Wrocław będzie jeździć najszybszą trasą, jeszcze przedwojenną, z przystankami w Żaganiu i Żarach. Podróż potrwa cztery i pół godziny.

Bilet normalny kosztuje 79 zł, a 39,50 zł w jedną stronę. Zgłoś uwagę