Trwają prace konserwacyjne na pływalni Orbita [WIDEO]

W czasie pandemii koronawirusa wszystkie miejskie pływalnie są nieczynne. Nie oznacza to jednak, że w budynkach basenów nic się nie dzieje – w pływalni Orbita trwają prace konserwacyjno-porządkowe, które były zaplanowane na sierpień.

  • fot. WCT Spartan

    fot. WCT Spartan


– Zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie prac konserwacyjnych teraz, aby przygotować się na czas kiedy wszystko wróci do normy – mówi Maciej Moczko, kierownik marketingu WCT Spartan. Zwykle prace odbywają się latem, spuszcza się wtedy ze zbiorników wodę, gruntowanie się je myje i dezynfekuje.

Przypomnijmy, że coroczna przerwa technologiczna jest wymagana przez Główny Inspektorat Sanitarny. Miesięczne wyłączenie obiektu i przeprowadzenie niezbędnych prac konieczne jest również ze względu na troskę o zdrowie i higienę użytkowników basenu. Podczas trwającej obecnie przerwy spuszczono już wodę z obu niecek basenowych (3500 m3), a także prowadzone są prace konserwacyjne i serwisowe, które nie mogą być wykonane, kiedy baseny są wypełnione wodą (m.in. serwis systemu opuszczanego dna i ruchomego pomostu).

fot. WCT Spartan

Lodowiska zamieniają się w tor rolkarski

Trwają także prace na dwóch lodowiskach zarządzanych przez WCT Spartan, przy ulicy Wejherowskiej i Spiskiej. Ze względu na epidemię koronawirusa przedwcześnie zakończono sezon łyżwiarski, lodowiska zostały już rozmrożone, a obecnie obiekty są przystosowywane do sezonu rolkarskiego. Obiekty zostaną udostępnione wrocławianom najszybciej, jak tylko będzie to możliwe, czyli po opanowaniu epidemii koronawirusa.Zgłoś uwagę