Pióro Fredry 2015 – zobacz nominowane książki

Jury Konkursy na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” ogłosiło pięć książek nominowanych do nagrody głównej. Zwycięzcę poznamy 3 grudnia podczas rozpoczęcia 24. Wrocławskich Targów  Dobrych Książek. W tym roku targi książek potrwają do 6 grudnia i odbywać się będą w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.


Jury pod przewodnictwem prof. Marcina Cieńskiego w UWr, w którym zasiadają także prof. Christos Mandzios (ASP), prof. Paweł Jarodzki (ASP), Michał Nogaś (3 program Polskiego Radia) i Maciej Orłoś (TVP i ambasador akcji Cała Polska Czyta Dzieciom) nominowało następujące książki:

„Sztuka budowania z ilustracjami” Jan Knothe, Wydawnictwo Karakter

„W kieszonce” Iwona Chmielewska, Media Rodzina

„Roman Reinfuss fotografie. Karpacki świat Bojków i Łemków”, Wydawnictwo BOSZ

„Kucając” Andrzej Stasiuk, Wydawnictwo Czarne

„Warszawa” Grażka Lange, Wydawnictwo Tako.

Wydawca zwycięskiej książki odbierze główną statuetkę Pióra Fredry, a książka otrzyma tytuł Książki Roku. Wydawcy za pozostałe tytuły odbiorą pamiątkowe Pióra Fredry i dyplomy. Autorką statuetek jest Agnieszka Leśniak-Banasiak.

Do konkursu zgłoszono 170 książek z 58 wydawnictw. – To jedyny w Polsce konkurs edytorski – mówi Anna Morawiecka, dyrektor WTDK. – Doceniamy książki, które zostały pięknie wydane i dopracowane w każdym szczególe.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek trwać będą od 3 do 6 grudnia. 

Zgłoś uwagę