Pchli targ w Sercu Szczepina

Serce Szczepina to wyjątkowa grupa obywatelska. Jej organizatorzy chcą, aby skwer między ulicami: Inowrocławską, Zachodnią oraz Młodych Techników zamienił się w centralny punkt spotkań mieszkańców osiedla. Już 5 sierpnia odbędzie się tam pchli targ.


Pchli targ w sercu Szczepina

To pomysł organizacji Serce Szczepina, która z założenia chce zintegrować lokalną społeczność.

– Serce Szczepina to nieformalna grupa mieszkańców, a sam pomysł jej utworzenia zrodził się przy składaniu projektu do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Pamiętny projekt nie został przyjęty, zajął drugie miejsce, ale w naszym odczuciu i tak odnieśliśmy sukces – przeskoczyliśmy w tym zestawieniu znacznie większe osiedla. Zdecydowanie cieszy jednak, że grupa ludzi, która była zaangażowana w jego przygotowanie, zjednoczyła się i aktywnie stara się działać na rzecz osiedla – mówiła Joanna Klima, liderka Serca Szczepina i zarazem radna osiedla Szczepin.

Sąsiedzka sobota, bo tak roboczo nazywane jest wydarzenie, które już 5 sierpnia odbędzie się na skwerze pomiędzy Inowrocławską, Zachodnią oraz Młodych Techników, będzie doskonałą okazją do wymiany bądź po prostu sprzedaży swoich niepotrzebnych rzeczy. Ale nie tylko.

Wydarzenie będzie odbywała się w każdą pierwszą sobotę miesiąca, aż do października. 

– Jedną z pierwszych naszych inicjatyw skierowanych do mieszkańców Szczepina jest właśnie pchli targ. Chcemy sprawić, aby te sąsiedzkie soboty były okazją do nawiązania nowych znajomości wśród mieszkańców i doskonałą aktywnością na rzecz osiedla. W ramach pchlego targu nie tylko sprzedajemy przedmioty, ale także wychodzimy do uczestników z różnego rodzaju warsztatami – dodaje organizatorka .

Pchli Targ w Sercu Szczepina

Pchli Targ w Sercu Szczepina

Spotkania / W plenerze / Targi / Dla wszystkich
Termin 5 sierpnia 2017 od 11:00 do 16:00

Miejsce Skwer św. Damiana De Veuster

Zobacz

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Taka inicjatywa z pewnością zjednoczy lokalne środowisko i pozwoli zacieśnić sąsiedzką więź. Jedyne czego wymagają organizatorzy targu, to po prostu przybycie na miejsce spotkania i organizacja swojego stanowiska. Sam udział w pchlim targu jest bezpłatny.

Patrząc na upały panujące za oknem, organizatorzy wydarzenia zapewnią przybyłym gościom kilka możliwości schłodzenia się. Jedną z nich jest riksza z lodami wyprodukowanymi na bazie włoskich receptur. Właścicielka lodziarni, z której pochodzą lody, jest oczywiście mieszkanką Szczepina.

Dla najmłodszych

Nie zapomniano także o tych najmłodszych. Anna Rymaszewska-Dybała, autorka bajek i opowiadań, zaprosi dzieci do wspólnego wymyślania bajki. To okazja, aby zaznajomić się z etapami jej powstawania oraz twórcze ćwiczenie, wzbudzające w najmłodszych nutkę kreatywności.

Na szczepińskim pchlim targu nie zabraknie także firmy Graciarnia.wroc, która nieodpłatnie zobowiązała się pomóc seniorom dostarczyć swoje „skarby” na miejsce.

- Graciarnia nie chce marnować żadnych rzeczy, nawet tych, które mogłyby być wyrzucone. Odkupi od sprzedawców ich niesprzedane przedmioty, a także od godziny 8:00 będzie jeździła po osiedlu, aby dowieźć przygotowane do sprzedaży skarby na miejsce pchlego targu – zapewniała Joanna Klima.

Pchle targi we Wrocławiu

Bazary, ekojarmarki czy specjalistyczne giełdy we Wrocławiu to nie nowość. Te znajdują swoich miłośników praktycznie na każdym kroku. Bardzo powszechną formą wymiany czy zakupu towaru jest również pchli targ czyli kiermasz rzeczy używanych.

Najbardziej znane pchle targi, na których można znaleźć wiele przydatnych rzeczy, czasami nawet niezwykle interesujących i zaskakujących skarbów, znajdują się na Nadodrzu (podwórko ul. Rydygiera 25a) oraz przy ulicy Kasztanowej 7. Pchli targ na Nadodrzu otwarty jest w godz. 9:00-15:00. Najbliższe terminy: 5 sierpnia, 2 września i 7 października. Natomiast Pchli Targ Kasztanowa 7, czyli miejsce przy siedzibie Fundacji Wrocław miasto Kobiet zaprasza wszystkich: 9 września, 14 października i 9 grudnia.

Pchli Targ na Nadodrzu

Pchli Targ na Nadodrzu

W plenerze / Targi / Dla wszystkich
Termin 5 sierpnia 2017 od 09:00 do 15:00

Miejsce HART - Hostel & Art – Dziedziniec Artystyczny

Zobacz


Zgłoś uwagę