Na Bulwarze Dunikowskiego ruszają pawilony gastronomiczne [WIDEO]

Dwa drewniane pawilony gastronomiczne powstały na Bulwarze Dunikowskiego. Już teraz są chętnie odwiedzane przez wrocławian i odwiedzających miasto turystów. 


Lokale o przyjaznej drewnianej konstrukcji zostały postawione w dwóch miejscach na Bulwarze Dunikowskiego. Jeden z nich znajduje się bliżej Hali Targowej i mostu Piaskowego, drugi natomiast bliżej Wzgórza Polskiego.

Pawilon bliżej Hali Targowej i mostu Piaskowego jest otwarty w godzinach 8.00 - 22.00, ma pełnić rolę kawiarni, w której będzie można napić się kawy, zjeść lody, coś słodkiego, czy przyjść na śniadanie. Kolejny pawilon mieszczący się przy Wzgórzu Polskim jest otwarty od 10.00 do 00.00. Będą w nim serwowane przekąski, pizza, drinki i napoje. W obrębie lokali są ustawione stoliki, przy których można usiąść. Są również toalety.

Na zdjęciu część załogi pawilonów i Stanisław Łembicki jeden z właścicieli

– Od otwarcia pierwszego pawilonu minęły dwa tygodnie,  po tym czasie możemy zaobserwować, jak takie miejsce było tu potrzebne. Sytuacja związana z pandemią, spowolniła wiele naszych działań i otworzyliśmy później, niż planowaliśmy. Jednak widzimy, że warto było czekać, słyszymy dużo dobrych opinii, że pojawiła się mała gastronomia, a klienci dopisują. – mówi Stanisław Łembicki jeden z właścicieli pawilonów. – Nadal pracujemy nad dokładnym menu oraz sprawdzamy jakie godziny otwarcia będą najlepsze w obu punktach.

 

Po rewitalizacji Bulwar Dunikowskiego stał się popularnym miejscem. Wrocławianie oraz turyści chętnie wybierają się tam na spacer lub zatrzymują się, aby odpocząć. Do tej pory brakowało tam miejsc, w których można byłoby coś zjeść.  

źródło: ZZM we Wrocławiu Zgłoś uwagę