Pary z wieloletnim stażem małżeńskim świętowały w Starym Ratuszu

We wtorek, 8 października prezydent Wrocławia Jacek Sutryk odznaczył 40 par z wieloletnim stażem małżeńskim. Dwie z nich - o najdłuższym stażu - przeżyły po ślubie już 61 wspólnych lat.

 • Fot. UMW

  Fot. UMW

 • Fot. UMW

  Fot. UMW

 • Fot. UMW

  Fot. UMW

 • Fot. UMW

  Fot. UMW

 • Fot. UMW

  Fot. UMW


To kolejne takie spotkanie prezydenta z mieszkańcami Wrocławia, podczas którego mogą oni świętować jubileusz złożenia przysięgi małżeńskiej. W ciągu ostatniego roku odznaczono już ok. 120 par o stażu minimum 30 lat. We wtorek goście otrzymali medale oraz kwiaty.

– Z całego serca gratuluję tych wspaniałych jubileuszy i wspólnie przeżytych lat. Dzisiejsze spotkanie jest szczególną okazją do świętowania, ale także do refleksji, wielu pytań i wspomnień. Swoim życiem pokazujecie, jak w miłości, szczęściu i wzajemnym wsparciu można przeżyć wspólnie długie lata. Wszyscy jesteście także świadkami historii tego miasta, to wy tworzyliście i odbudowywaliście Wrocław, w którym dziś żyjemy i z którego jesteśmy dumni. Gratuluję i życzę wszystkim jeszcze wielu wspólnych lat przeżytych w zdrowiu i w radości – powiedział prezydent Jacek Sutryk.

Fot. UMW

Fot. UMW

– W spędzeniu tylu lat razem na pewno pomaga umiejętność chodzenia na kompromisy. Jak się drugiej stronie trochę odpuści i zrozumie, to jest o wiele łatwiej. Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni przez prezydenta i możemy świętować razem z innymi parami z Wrocławia – podkreśliła Lucyna Ciunek, która z mężem Stanisławem po ślubie żyje już 51 lat.

Na zakończenie uroczystości wzniesiono wspólny toast, a dla gości zagrał zespół Gieni Dudki. Był również czas na pamiątkowe zdjęcia.Zgłoś uwagę