Otwarcie konsulatu Finlandii

Konsulat honorowy będzie działał przy ul. Włodkowica

  • fot.UM WROCŁAW

  • fot.UM WROCŁAW

  • fot.UM WROCŁAW


Małgorzata Węgrzyn -Wysocka, konsul honorowy Finlandii rozpoczęła dzisiaj urzędzowanie. Nominację wręczył jej goszczący we Wrocławiu ambasador Finlandii Jari Vilén. 

Wrocławianka na co dzień pracuje jako radca prawny i wspólnik w kancelarii CWW. Biuro kancelarii przy ul. Włodkowica 10/11 zostało siedzibą konsulatu. 
Nowa konsul podkreśla, że jej najważniejszym zadaniem będzie pomoc firmom fińskim i polskim w nawiązywaniu relacji biznesowych. Można się spodziewać, że liczba fińskich inwestycji we Wrocławiu wzrośnie. Już teraz działa w stolicy Dolnego Śląska 20 firm z tego kraju.

- Firmy fińskie, także te, które dzisiaj działają we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku angażują głównie pracowników z wyższym wykształceniem technicznym. I o to też pytają nowi, potencjalni inwestorzy – mówiła Małgorzata Węgrzyn-Wysocka w rozmowie z wroclaw.pl.
- Czy w tym regionie jest potencjał jeśli chodzi o wykwalifikowanych specjalistów, czy są we Wrocławiu studenci, ilu ich jest i jakich specjalności. W tym zakresie akurat mamy bardzo dużo do zaoferowania.

Więcej o planach konsul Finlandii we Wrocławiu TUTAJ

wtoZgłoś uwagę