Złoto Odra River Cup 2019 zostaje we Wrocławiu. Politechnika najlepsza

W finale międzynarodowych regat Odra River Cup najszybsi okazali się wioślarze Politechniki Wrocławskiej, wyprzedzając ósemki z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. Konkurencję pań wygrała drużyna z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Medale laureatom wręczył prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

  • Prezydent Jacek Sutryk nagradza zwycięzców z PWr, mat. pwr.edu.pl

    Prezydent Jacek Sutryk nagradza zwycięzców z PWr, mat. pwr.edu.pl


W sobotnich, 1 czerwca, zawodach na Odrze wzięłli udzięły udział osady wioślarzy z Polski, Niemiec, Holandii, Czech i Francji. Wydarzeniu towarzyszył rodzinny piknik z wieloma atrakcjami zwłaszcza dla dzieci, które miały przecież swoje święto.

Męska ósemka z PWr najlepsza

W kategorii mężczyzn wystartowało 9 ekip wioślarskich. W finale A ósemka Politechniki Wrocławskiej wygrała z zapasem ok. 5 s przed drugą osadą – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trzeci rezultat osiągnął Uniwersytet Techniczny w Dreźnie.

Dalsze miejsca zajęli wioślarze: AGH w Krakowie, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetetu Jagiellońskiego II, VŠB-TU Ostrava (Czechy), Ensea Rowing Club (Francja).

Złote wioślarki z PUM i brązowe z PWr

Pięć osad kobiecych startowało w tegorocznym Odra River Cup. Najlepsze okazały się wioślarki z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, wyprzedzając panie z AGH w Krakowie. Na podium stanęły także zawodniczki z Politechniki Wrocławskiej, odbierając brązowe medale.

Czwarta była osada z Uniwersytetu Wrocławskiego, a piąta – Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Smocze łodzie na wodzie...

...walczyły o Puchar Prorektora ds. Studenckich PWr. Było to aż 17 jedenastoosobowych zespołów, złożonych z wioślarzy i bębniarza. Do finału awansowały ekipy z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej i z Wydziału Elektrycznego i Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki PWr.

W takiej też kolejności rozstrzygnęły się losy wyścigu – krakowscy studenci okazali się lepsi o kilkanaście centymetrów od wrocławskich.

21 razy Politechniki vs Uniwersytet

Tradycyjny pojedynek wioślarski wrocławskich uczelni – Politechniki i Uniwersytetu rozstrzygnął się na korzyść tej pierwszej.

Tym samym ekipa PWr, która bez większych problemów pokonała „ziomków” z UWr, zanotowała na swoim koncie 21. zwycięstwo w tej szlachetnej rywalizacji.

Dodajmy, że dwukrotnie to jednak wioślarze z Uniwerku okazywali się lepsi.

Zdjęcia: PWr/pwr.edu.plZgłoś uwagę