Od marca polecimy do Paryża i...

Zurychu, Brukseli i Mediolanu. Będzie więcej lotów do Frankfurtu


Eurolot wprowadza do swojego rozkładu nowe kierunki z Wrocławia. Od marca 2014 r. linie te będą latać ze stolicy Dolnego Śląska do Zurychu, Brukseli, Mediolanu i Paryża.

We wszystkich miastach samoloty będą lądowały na głównych lotniskach, które położone są w pobliżu centrów, tak jak np. paryskie lotnisko de Gaulle’a. Zapewni to pasażerom szybkie dotarcie na miejsce, bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów oraz poświęcania dodatkowego czasu potrzebnego na dojazd z lotnisk regionalnych.

- Eurolot podjął trafną decyzję – uważa Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Wprowadzenie nowych połączeń wypełni lukę po zlikwidowanych połączeniach LOT-u oraz uzupełni ofertę rozbudowującej się u nas Lufthansy. Nowe połączenia będą atrakcyjne zarówno dla pasażerów podróżujących w interesach, jak i osób korzystających z połączeń niskokosztowych. Z naszych badań wynika, że Paryż, Zurych i Bruksela to najbardziej oczekiwane połączenia. Pasażerowie latający do tej pory z i do Wrocławia z przesiadką, czekali na uruchomienie bezpośrednich lotów do tych miast. Miasta, do których w marcu zostaną uruchomione połączenia, są ważnymi punktami na mapie biznesu. To także duże huby przesiadkowe.

Uruchamianie połączeń regionalnych jest zgodne ze strategią przewoźnika, który w najbliższej przyszłości będzie koncentrować się właśnie na portach regionalnych.

- Nasza nowa oferta kierowana jest głównie do klientów biznesowych, ponieważ tu tkwi największy potencjał Wrocławia – twierdzi Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu. - Właśnie tutaj ulokowały się duże firmy, których pracownicy i goście dużo latają. Do tego Wrocław organizuje wiele dużych wydarzeń kulturalnych i sportowych, które sprawiają, że takie połączenia są bardzo potrzebne. Poza tym, dostępność transportowa jest niezbędna do tego, aby region mógł się rozwijać.

Decyzja Eurolotu i Portu Lotniczego Wrocław znalazła uznanie również u władz samorządowych.

- Mamy najbardziej przyjazny port lotniczy w Polsce – uważa Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia. – Zależy nam więc na tym, aby to miejsce żyło i zarabiało na siebie. Bardzo cieszą nas nowe połączenia zagraniczne. Liczymy tez na to, że ich liczba będzie się w dalszym ciągu zwiększać.

Pasażerowie mogą liczyć też na atrakcyjne ceny nowych połączeń. Do Zurychu, Brukseli, Mediolanu i Paryża będzie można polecieć już za 399 zł w obie strony. Linie lotnicze Eurolot zapowiedziały również uruchomienie połączeń na trasie Wrocław-Gdańsk. W tym wypadku bilet w obie strony będzie można kupić nawet za 299 zł.

Niestety na niekorzyść pasażerów biznesowych od marca 2014 r. zostaną wycofane połączenia LOT-u z Frankfurtem i Monachium. Taką decyzję podjął krajowy przewoźnik, LOT. Jednak dzięki wprowadzeniu przez Lufthansę znacznie większego samolotu, który będzie obsługiwał jedno z połączeń do Frankfurtu, liczba miejsc na tej trasie będzie większa niż przed decyzją polskiego przewoźnika. Zarząd Lufthansy zastanawia się też nad uruchomieniem nowych połączeń z Wrocławia do Monachium, co zapełniłoby obecną lukę.

Katarzyna KunkaZgłoś uwagę