Obwodnica Leśnicy: wybuduje ją Skanska. Prace ruszą wiosną

W czwartek 27 listopada Wrocławskie Inwestycje wybrały wykonawcę obwodnicy Leśnicy. Została nim firma Skanska. Zaproponowała najniższą z ofertę – 130 mln zł. Na wybudowanie nowej drogi wykonawca ma 30 miesięcy.

  • obwodnica leśnicy

    Dziś Wrocławskie Inwestycje wybrały wykonawcę obwodnicy Leśnicy. Została nim firma Skanska.

  • obwodnica leśnicy

    Dziś Wrocławskie Inwestycje wybrały wykonawcę obwodnicy Leśnicy. Została nim firma Skanska.


– Mamy wybranego wykonawcę obowodnicy Leśnicy. W ciągu kilku najbliższych dni podpiszemy z nim umowę – powiedział na czwartkowym briefingu z dziennikarzami Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. Gdy kilkanaście dni temu otwarto koperty na z ofertami na budowę nowej drogi, okazało się, że z pięciu najtańsza jest propozycja Skanski.

Zobacz mapę obowodnicy Leśnicy

 

– Za ponad 130 mln zł wybuduje ona obwodnicę Leśnicy. To o 80 milionów mniej, niż my zakładaliśmy przeznaczyć na budowę – poinformował Paweł Rychel, prezes Wrocławskich Inwestycji. Najdroższa oferta opiewała na 195 mln zł. Teraz firmy, które nie wygrały przetargu, mają jeszcze tydzień na odwołanie. –  Po tym czasie podpiszemy umowę ze Skanską – zapewnił prezes.

O kulisach ogłoszenia przetargu na budowę obowodnicy Leśnicy znajdziesz tu: Obwodnica Leśnicy ma zielone światło

 

Nowa droga połączy ul. Średzką z rondem na ul. Granicznej przy lotnisku. Nie będzie miała ona charakteru autostrady. Bardziej będzie przypominać ul. Królewiecką. W przetargu jako zadanie uzupełniające jest również ujęta budowa łącznika ul. Granicznej i Kosmonautów (tzw. alei Stabłowickiej).

– Jeżeli w wyniku negocjacji uzyskamy dobrą cenę, to inwestycję zrealizuje Skanska. Jeżeli nie, rozpiszemy na to zadanie kolejny przetarg – przekonywał Rychel. Urzędnicy  szacują, że na wiosnę ruszą prace na budowie obwodnicy Leśnicy. Formalnie plac budowy będzie można przekazać na przełomie roku.

Zgłoś uwagę