Nowe Żerniki - działki 62/6, 62/7, 62/8 (przykładowy projekt) PRZETARG ROZSTRZYGNIĘTY


Projekt: Pracowania Architektoniczna „2074” (architekt: Sylwia Sikora)

Lokalizacja:

Projektowany budynek zlokalizowany jest na działkach 62/6, 62/7, 62/8 znajdujących się pomiędzy istniejącą zabudową jednorodzinną oraz planowaną zabudową wielorodzinną.

 

Założenia projektowe:

Przedmiotem inwestycji na działce w obrębie projektu modelowego osiedla mieszkaniowego Nowe Żerniki jest budynek mieszkalno-usługowy wielolokalowy 3-kondygnacyjny, niepodpiwniczony, przykryty stropodachem. Nieruchomość jest objęta planem miejscowym zagospodarowania przestrzennego .

Projektowany budynek o zróżnicowanej bryle posiada liczne tarasy na górnych kondygnacjach oraz małe dziedzińce prywatne w obrębie wejść do mieszkań 2- lub 3-poziomowych. Dojścia i wejścia do mieszkań przewidziano od strony północnej. Północna granica działki sąsiaduje z potokiem i tam przewiduje się wspólna strefę zewnętrzną rekreacyjną.

Od strony południowej – sąsiadującej z przestrzenią publiczną pasa zieleni i bazarku osiedlowego, zlokalizowano lokale usługowe. Lokale usługowe przeznaczone na działalność lokalną: biurową lub handlową może służyć indywidualnym mieszkańcom posiadającym mieszkania na wyższych kondygnacjach lub jako przestrzenie wspólne typu co-working.

Obsługa komunikacyjna została zapewniona obustronnie: od północy dojazd do kilku miejc postojowych zewnętrznych, od zachodu i południa wjazd do parkingów wewnętrznych z dróg dojazdowych wzdłuż zachodniej i południowej granicy nieruchomości.

Funkcja każdego mieszkania została rozmieszczona na dwóch lub trzech kondygnacjach z  wewnętrzną komunikacją w każdym lokalu. Wejścia główne do budynku znajdują się na parterze, oraz z poziomu +1, dostępne bezpośrednio z zewnątrz do każdego lokalu. Na  niższej kondygnacji  zaplanowano wc, salon połączony z kuchnią. Łazienka i pokoje sypialne są zlokalizowane na piętrze. Struktura mieszkań została zaproponowana z myślą o młodych ludziach, jako pierwsze nieduże mieszkanie zapewniające niezależne funkcjonowanie.

 

Charakterystyczne parametry techniczne:

 • powierzchnia działek – 1732 m2 + 220 m2 (rów)
 • powierzchnia zabudowy – 529 m2
 • powierzchnia terenów utwardzonych (geokratka) – 346 m2
 • powierzchnia terenów zielonych – 484 m2 +184 m2 (rów)
 • powierzchnia dachów i tarasów zielonych – 66 m2
 • powierzchnia całkowita budynku – 1768 m2
 • powierzchnia użytkowa mieszkań (PUM) – 487,41m2
 • powierzchnia użytkowa pomocnicza PARKING (PUM) – 337m2
 • powierzchnia użytkowa usług (PUU) – 178,8 m2
 • liczba mieszkań dwupokojowych – 10 szt.
 • liczba mieszkań trzypokojowych – 3 szt.
 • liczba lokali usługowych – 6 szt.

 

Uwaga:

Przedstawiona koncepcja jest jedynie jedną z wielu możliwości rozwiązania funkcjonalnego budynku. Ostateczna adaptacja przestrzeni zależy wyłącznie od potrzeb kooperatyw. To mieszkańcy, we współpracy z projektantami, zdecydują, jak ma wyglądać ich przyszły dom i zaprojektują go na miarę.Zgłoś uwagę