Nowe centrum aktywności dla mieszkańców na Księżu Małym

 –  Zgodnie z zapowiedzią, nowe lokalne miejsce spotkań powstanie na Księżu Małym przy ul. Rybnickiej. Będzie to też miejsce dla Rady Osiedla i Klubu Seniora. Budowanie lokalnych wspólnot jest niezwykle ważne, dlatego inwestujemy w kolejne – ogłosił prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

  • Tam ma wyglądać Centrum Aktywności Lokalnej na Księżu Małym (wizualizacje inwestora)


Wokół centrum zostanie uporządkowana również cała przestrzeń. Powstaną miejsca postojowe, stojaki rowerowe, oświetlenie, ławki, pojawią się nowe nasadzenia. W czwartek, 16 maja br. ma zostać ogłoszony przetarg na tę inwestycję. Prace budowlane powinny zakończyć się jeszcze przed przyszłorocznymi wakacjami.

Pod koniec kwietnia Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na rozbudowę i remont budynku przy ul. Bałtyckiej 8 na osiedlu Różanka, w którym także powstanie Centrum Aktywności Lokalnej. Inwestycja sprawi, że budynek przy Bałtyckiej, w którym swoją siedzibę ma Rada Osiedla zmieni się nie do poznania.

Kompleksowa rozbudowa zwiększy powierzchnie do 228 mkw., w której znajdą się: sale wielofunkcyjne z możliwością podziału, pomieszczenie socjalne, pomieszczenia biurowe oraz magazyn. Budynek po wykonaniu niezbędnych prac będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej: Nowe Centrum Aktywności LokalnejZgłoś uwagę