Nowa szkoła przy ul. Asfaltowej. Podpisano umowę na budowę

W 2023 r. zostanie oddany do użytku zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Asfaltowej na Wojszycach. Będzie do niego uczęszczać 1000 uczniów i 200 przedszkolaków.

  • Tak będzie wyglądać nowa szkoła przy ul. Asfaltowej

    Tak będzie wyglądać nowa szkoła przy ul. Asfaltowej


– W nowym budynku będą 44 sale lekcyjne, trzy sale gimnastyczne, boiska zewnętrzne i bieżnia. Równocześnie powstanie ok. 750-metrowy fragment ulicy Asfaltowej, ścieżka rowerowa i chodniki. Inwestycje mają być gotowe do 2023 roku – zapowiada Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. 

Szkoła i przedszkole powstaną na styku Wojszyc i Jagodna na działce o powierzchni 3,6 ha. Teren gmina pozyskała od Skarbu Państwa.

W nowej szkole zaplanowano ponad 40 sal lekcyjnych, w tym pracownie specjalistyczne. Duża sala gimnastyczna będzie miała 800 mkw. powierzchni., a mniejsza sala gimnastyczna 300 mkw., powstanie także salka do gimnastyki korekcyjnej.

Przygotowane zostaną świetlice, pomieszczenia administracyjne, gospodarcze. Planowana przyszkolna infrastruktura sportowa to: boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej, stumetrowa bieżnia, skocznie do skoku w dal oraz place zabaw dla młodszych i starszych dzieci. Do dyspozycji będą 104 miejsca postojowe. 

W samym w przedszkolu znajdzie się osiem oddziałów dla 200 dzieci, sala rekreacyjna, węzeł żywienia z jadalnią dla zespołu. 

Wykonawcą inwestycji będzie firma AWM Budownictwo S.A. Koszt realizacji to 48 mln zł.Zgłoś uwagę