Nokia partnerem Uniwersytetu Medycznego

- Porozumienie z Nokią to inwestycja w młodych ludzi, która jest dla mnie ogromnie ważna - mówi prof. Piotr Ponikowski, p.o. rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Umowa o współpracy obejmuje realizację wspólnych projektów naukowych, dydaktycznych i promocyjnych.

  • Prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, fot. Tomasz Walów

    Prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, fot. Tomasz Walów


Ścieżki technologicznego giganta i uczelni przecięły się już wcześniej. Nokia oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu współrealizowały Cardiology Innovations Hackathon. Impreza (punkt w programie Cardiology Innovations Days) miała formę zawodów, w których interdyscyplinarne zespoły rywalizują w zakresie tworzenia nowoczesnych rozwiązań dotyczących opieki nad osobami z niewydolnością serca.

Konrad Fulawka, dyrektor Nokia ds. rozwoju, twierdzi, że hackathon był punktem wyjścia. – Chcemy się poznać, poszukać punktów stycznych i wymienić wiedzą – podkreślał.

Rektor prof. Piotr Ponikowski: - Chęć współpracy ze strony Nokii ogromnie nas cieszy. Liczę, że będzie to pretekst do cross-talku między studentami mającymi ciekawe pomysłu i specjalistami z branży IT dysponującymi wiedzą konieczną do ich realizacji. To inwestycja w młodych ludzi, która jest dla mnie ogromnie ważna - mówił rektor Ponikowski.

Umowa uczelni i koncernu zakłada m.in. możliwość tworzenia wspólnych projektów z zakresu dydaktyki i B +R oraz organizacji wspólnych eventów.

Sprawdź, jak wykorzystać nowe technologie

Dla Nokii współpraca z uczelniami, w tym z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, jest cenna nie tylko przez wzgląd na możliwość realizacji wspólnych, innowacyjnych projektów, ale także z perspektywy poszerzania świadomości dotyczącej firmy. - Nokia nie jest już tylko producentem telefonów komórkowych, a spektrum jej działalności jest niezwykle szerokie – akcentował Maciej Janiszewski, reprezentujący koncern.

Firma tworzy technologie komunikacyjne, które mogą być wykorzystane np. w zakresie analizy danych, monitoringu stanu zdrowia pacjentów, zarzadzania informacją oraz zdalnej chirurgii.

Firma kładzie nacisk na rozwój współpracy z uczelniami. Zaprasza wykładowców i studentów na praktyki, ale i angażuje w tworzenie wspólnych projektów w ramach Nokia Innovative Projects. Ten program umożliwia studentom realizację konkretnych pomysłów w ramach zajęć przy wsparciu Nokii. Dotąd przygotowano jego 14 edycji, które doprowadziły do powstania 69 projektów realizowanych przez prawie 250 studentów z Politechniki Wrocławskiej, Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Wrocławskiego.

Fot. Tomasz Walów

Umed/w

 

 Zgłoś uwagę