Pierwszy weekend kina samochodowego na Stadionie Wrocław [WIDEO]

Pierwszy weekend kina samochodowego na Stadionie Wrocław za nami. Filmy oglądane na największym ekranie w Europie – membranie Stadionu Wrocław – cieszyły się sporym zainteresowaniem. Bilety zostały wyprzedane na trzy z pięciu weekendowych seansów, a łącznie projekcje obejrzeli pasażerowie 550 samochodów.


Kino samochodowe przy Stadionie Wrocław swoją działalność rozpoczęło w piątek, 23 maja, o godzinie 22.00. Pierwszym wyświetlonym filmem była produkcja „Need For Speed”.

550 samochodów przez weekend

– Wszystkie seanse o godzinie 22.00 były wyprzedane, co oznacza, że gościliśmy na każdym ok. 170 samochodów. Na pozostałych, nocnych, rozpoczynających się 30 minut po północy było od 70 do 100 samochodów. Łącznie przez weekend odwiedziło nas 550 pojazdów – podsumowuje Kacper Cecota, rzecznik prasowy Stadionu Wrocław.

– Możemy mówić o sukcesie, bo już pierwszego dnia, mieliśmy komplet. Ponadto uzyskaliśmy odpowiednią jakość dźwięku i obrazu – dodaje.

Seanse odbywają się w piątki i soboty o godzinie 22.00 i 00.30. W niedziele filmy wyświetlane są o godzinie 22.00. Ścieżka dźwiękowa filmu dostępna jest po ustawieniu odbiorników radiowych w samochodach na częstotliwość 88,1 FM.

Największy ekran w Europie

Partnerem merytorycznym kina samochodowego na Stadionie Wrocław jest Dolnośląskie Centrum Filmowe. Za stronę techniczną przedsięwzięcia i repertuar odpowiada polska firma Visual Sensation, posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w organizowaniu pokazów multimedialnych, a filmy są wyświetlane na membranie w technologii 4K.

Ekran liczy sobie 1500 metrów kwadratowych – jego przekątna to 60 metrów – i jak podkreślają organizatorzy – jest największym tego typu w Europie.

Bilety można kupić wyłącznie drogą internetową. Ceny liczone są od samochodu osobowego (40 złotych i 100 złotych miejsce premium).Zgłoś uwagę