Nagroda za książkę o architekturze Grabowskiej-Hawrylak

"Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak" znalazła się w 10. najlepszych na świecie książek architektonicznych wydanych w 2017 roku. Autorem zbioru doskonałych esejów jest Michał Duda z Muzeum Architektury we Wrocławiu


Laureaci DAM Architectural Book Award 2017 nagrody odbiorą w środę 11 października we frankfurckim Niemieckim Muzeum Architektury.

Michał Duda jest historykiem sztuki, pracownikiem Muzeum Architektury we Wrocławiu. Jego "Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak" to zbiór fascynujących esejów opowiadających o jednym z najciekawszych zjawisk w architekturze powojennego Wrocławia. Duda prezentując dokonania oryginalnej architektki nie zapomniana o kontekście politycznym i społecznym czasów, w których pracowała. Najważniejsze obiekty Grabowskiej-Hawrylak to osiedle wieżowców tzw. Manhattan na pl. Grunwaldzkim, Mezonetowiec przy ul. Kołłątaja, szkoła przy Podwalu.

Organizatorami międzynarodowego konkursu DAM Architectural Book Award są Frankfurckie Targi Książki i Deutsches Architekturmuseum (DAM) we Frankfurcie n. Menem. Anglojęzyczna wersja wydawnictwa była jednym z 215 tytułów zgłoszonych do nagrody przez 89 wydawców z całego świata. Dziesięć nagrodzonych książek to publikacje najlepsze pod względem zawartości merytorycznej, nowatorskiego projektu graficznego, doboru i jakości materiałów ikonograficznych oraz jakości druku.

Wszystkie nagrodzone wydawnictwa będą prezentowane na Targach Książki we Frankfurcie od 12 do 15 października 2017 roku. Będzie je można zobaczyć 14 stycznia 2018 roku na wystawie Best of DAM Architectural Book Award w Deutches Architekturmuseum.

Książka "Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak" Michała Dudy do kupienia w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

MA/w

Zgłoś uwagę