Muzyczne hity 2017. Zobacz, jacy artyści wystąpią we Wrocławiu

Znakomite orkiestry, ale też wokaliści i zespoły. W roku 2017 nie będzie gwiazd formatu Davida Gilmoura czy zespołu Queen, ale odwiedzą nas także doskonali artyści, w tym amerykańska wokalistka soulowa Macy Gray, trębacz jazzowy Wynton Marsalis, a melomanów ucieszą m.in. laureaci Konkursu Chopinowskiego. Planowane są też, wzorem ubiegłorocznych, koncerty festiwalu Capital of Rock.  

 • patricia kaas nfm

  Patricia Kaas zaśpiewa w NFM

 • seong jin cho nfm

  Seong-Jin Cho, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego, ponownie zagra we Wrocławiu

 • voo voo waglewski polskie radio

  Wojciech Waglewski z Voo Voo w sali Polskiego Radia

 • daniel harding staatskapelle dresden nfm

  Daniel Harding poprowadzi Staatskapelle Dresden


Muzyka poważna

Triumfator na nowej ścieżce

W zeszłym roku zwycięzca Konkursu Chopiniowskiego z 2015 roku grał w NFM recital chopinowski, tym razem będzie I koncert Beethovena. I dobrze, bo Koreańczyk pragnie udowodnić, że jest pianistą wszechstronnym i nie da się zamknąć w szufladce z napisem „Chopin”. Popieramy i polecamy ten wieczór.

Seong-Jin Cho w NFM

Seong-Jin Cho w NFM

Koncert / Klasyczna
Termin 28 kwietnia 2017 19:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki

Zobacz
Orkiestra i wspólny mianownik
Niby niepozorna orkiestra, a w rankingu dwudziestu najlepszych na świecie drezdeńczycy są na silnej dziesiątej pozycji. Co łączy ten zespół z Wrocławiem, poza koncertem w tournee? Choćby osoba Carla Marii von Webera, który karierę rozpoczynał u nas, a niecałą dekadę później został głównym dyrygentem orkiestry w Dreźnie. Dziś szefem jest Christian Thielemann, ale do Wrocławia przyjedzie z zespołem znany już u nas Daniel Harding. Brytyjczyk zachwycił niegdyś interpretacją Brahmsa, przy Mahlerze nie powinno być inaczej. Zwłaszcza z barytonem Matthiasem Goernerem.
Staatskapelle Dresden w NFM

Staatskapelle Dresden w NFM

Koncert / Klasyczna
Termin 10 czerwca 2017 19:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki

Zobacz

W poszukiwaniu wiecznej młodości

Opera o zaprzedaniu duszy diabłu za młodość i miłość kobiety (temat wzięty z Goethego) święci triumfy na całym świecie. U nas nie będzie inaczej. Operę Charlesa Gounoda wystawi Beata Redo-Dobber, a dyrygować będzie Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

Faust w Operze Wrocławskiej

Faust w Operze Wrocławskiej

Koncert / Klasyczna
Termin od 23 czerwca 2017 do 2 lipca 2017

Miejsce Opera Wrocławska

Zobacz

Muzyka rozrywkowa

Voo Voo dla fanów

Wojciech Waglewski wydaje się mieć niespożyte siły i energię. Nie zdradza też muzyki dla projektów komercyjnych, pozostaje wierny sobie. Za to kochają go od lat fani, a formacja Voo Voo zagra, nie ma tu wątpliwości, przy pełnej sali.

Voo Voo w Polskim Radiu

Voo Voo w Polskim Radiu

Koncert / Rock
Termin 6 kwietnia 2017 19:00

Miejsce Sala Koncertowa Radia Wrocław

Zobacz

Jazzman sensacyjny

Trębacz, który potrafi zagrać chyba wszystko – od muzyki barokowej Haendla po wyrafinowany jazz. I w każdym z tych repertuarów zachwyca. Wynton Marsalis, ze słynnej rodziny Marsalisów (jego brat Branford grał w 2016 w NFM z Kurtem Ellingiem), tym razem zagra z Orkiestrą NFM i zespołem z Jazz at Lincoln Center, a w programie m.in. standardy jazzowe. Koniecznie!

Wynton Marsalis w NFM

Wynton Marsalis w NFM

Jazz
Termin 13 czerwca 2017 20:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki

Zobacz

Blondynka o niezwykłym głosie

Eteryczna, subtelna, ale z mocnym i ciemnym głosem. Francuska wokalistka wraca do Wrocławia. Dotychczas zachwycała piosenkami m.in. z repertuaru Edith Piaf i wielkich twórców francuskiej chanson, tym razem nie będzie inaczej. Fanów nie trzeba zachęcać, kinomanom polecamy „Piano Bar” z jej udziałem (plus Jeremy'ego Ironsa), a niezdecydowanym radzimy posłuchać jednej z płyt. Oczarowanie gwarantowane!

Patricia Kaas w NFM

Patricia Kaas w NFM

Koncert / Jazz
Termin 15 czerwca 2017 19:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki

Zobacz
Zgłoś uwagę