Misie zamiast kibiców na trybunach. Akcja charytatywna Gwardii

Zamiast kibiców brygada GwarMisiów. Siatkarze eWinner Gwardii Wrocław ruszają z akcją charytatywną dla najmłodszych.

  • Siatkarze Gwardii z pluszakami/fot: eWinner Gwardia Wrocław


Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenia sportowe organizowane są bez obecności publiczności. Brakuje jej m.in. na meczach siatkarskiej eWinner Gwardii Wrocław, która rozgrywa swoje mecze w TAURON 1. Lidze, walcząc o upragniony awans do PlusLigi. Dlatego na trybunach pojawi się 300 pluszowych misiów. Każdy z GwarMisiów zasiądzie na trybunach w Hali Orbita, gdzie występują Gwardziści.

Kibice kupując swojego GwarMisia, ubiorą go w klubową koszulkę meczową ze swoim nazwiskiem. Każdy miś kosztuje 200 zł i klub w ten sposób chce uzyskać 60 tys. zł. Pieniądze przed Bożym Narodzeniem zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym dzieciom. To darczyńcy wybiorą instytycje, które otrzymają pieniądze. Gdy kibice będą mogli wrócić na trybuny, misie trafią do swoich nabywców.

Zakup pluszaków oraz produkcję koszulek meczowych dla misiów sfinansowała firma Idźczak Meble. Można dołączać do akcji wsparcia za pośrednictwem specjalnej zbiórki, która została uruchomiona za pośrednictwem platformy zrzutka.pl.

Pierwszy raz GwarMisiową brygadę można było zobaczyć przy okazji meczu z KPS Siedlce w niedzielę 8 listopada. Kolejny mecz u siebie Gwardia rozegra 13 listopada o godzinie 18 przeciwko MCKIS Jaworzno.Zgłoś uwagę