Na rondzie Powstańców Śląskich powstanie mini ogród miejski

W maju ruszy urządzanie mini ogrodu miejskiego na placu Powstańców Śląskich. Prace zakładają m.in.: założenie łąki kwietnej oraz posadzenie tysięcy krzewów i kwiatów. 

  • Wizualizacja mini-ogrodu na Rondzie Powstańców Śląskich, źródło Zarząd Zieleni Miejskiej

  • Wizualizacja mini-ogrodu, źródło: Zarząd Zieleni Miejskiej

  • Wizualizacja mini-ogrodu przy Rondzie, źródło: Zarząd Zieleni Miejskiej


Nowy ogród miejski w dużym stopniu zmieni charakter placu Powstańców Śląskich. Z typowo komunikacyjnego terenu zmieni się on w bardziej rekreacyjny, idealny na spacery i wypoczynek.

Prace wykonawcze, które ruszą w przyszłym miesiącu, realizowane będą w ramach projektu „Kwiaty na Rondzie i ulicy Powstańców - ogród miejski w centrum miasta” i podzielone zostaną na 3 etapy: przygotowanie terenu, wykonanie prac ogrodniczych i pielęgnacja gwarancyjna zieleni. Dwa pierwsze mają się zakończyć do 29.05.2020 r. 

 

izualizacja mini-ogrodu przy Rondzie Powstańców Śl., źródło:Zarząd Zieleni Miejskiej

Wizualizacja mini ogrodu, źródło: Zarząd Zieleni Miejskiej

- Prace ogrodnicze w szczególności polegać będą na sadzeniu ponad 2200 szt. krzewów, prawie 7 tys. szt. bylin i roślin cebulowych oraz założeniu łąki kwietnej. Dodatkowo przesadzone zostaną dotychczasowe krzewy, rekultywacji poddany zostanie także trawnik – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Projekt „Kwiaty na Rondzie i ulicy Powstańców - ogród miejski w centrum miasta” realizowany jest w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja kosztować ma ok. 250 tys. zł.

izualizacja mini-ogrodu przy Rondzie Powstańców Śl., źródło: Zarząd Zieleni Miejskiej

Wizualizacja, źródło: Zarząd Zieleni MiejskiejZgłoś uwagę