Miejska Biblioteka Publiczna udostępnia bazę ebooków i audiobooków

Miejska Biblioteka Publiczna oferuje bezpłatny dostęp do bazy książek, czyli ponad 60 tysięcy ebooków i audiobooków. – Klasyka, bestsellery, nowości, w sumie 3,5 miliona stron do czytania, a wiadomo, że my kochamy we Wrocławiu książki – zachęca do lektury prezydent Jacek Sutryk. Od piątku 20 marca można wyjątkowo łatwo i za darmo skorzystać z dostępu do Legimi, znanej wypożyczalni ebooków.  


Prezydent zachęca #czytajksiążki

Jacek Sutryk konsekwentnie nakłania wrocławian do czytania w czasie kwarantanny, a w środę 18 marca, w swoim codziennym raporcie dnia, polecał np. autobiografię fizyka Richarda Feynmana „Pan raczy żartować, Panie Feynman. Przypadki ciekawego człowieka”.

– To książka laureata Nagrody Nobla i myślę, że jednego z najgenialniejszych fizyków w dziejach, który w bardzo brawurowy sposób opowiada o niezwykłym życiu. Nie tylko o kulisach pracy nad budową bomby atomowej, ale także życiu prywatnym, w które nas wtajemnicza – rekomendował prezydent Wrocławia. 

Prezydent poleca autobiografię Richarda Feynmana, którą można też pożyczyć w LEGIMI

Wspomnianą polecaną książkę znajdziemy także w zbiorach Legimi, z których, za sprawą Miejskiej Biblioteki Publicznej, już od piątki 20 marca mogą skorzystać, całkiem za darmo, wrocławianie.  

Kto może korzystać ze zbiorów

Tylko czytelnicy którzy posiadają kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu i nie mają na swoim koncie zadłużeń (powstałych przed 01.03.2020 r.). 

Jak wypożyczyć ebooki i audiobooki

Bardzo prosto. Wystarczy od piątku 20 marca wysłać e-mail pod specjalny adres: legimi@biblioteka.wroc.pl, podając w treści imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej MBP we Wrocławiu. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego pracownik biblioteki wyśle e-mail z kodem dostępu.

Każdy czytelnik może otrzymać 1 kod dostępu do platformy Legimi. Aktywacja kodu nastąpi po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie https://www.legimi.pl/mbp_wroclaw/.

Każdy wydany kod jest ważny 90 dni od daty aktywacji. Po upływie tego okresu należy skontaktować się z biblioteką, by uzyskać następny kod (o ile placówka wykupi dostęp na kolejny okres).

Na jakich urządzeniach możemy czytać

Należy korzystać z tych z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi:

  • iOS (iPhone, iPad)
  • Android (w tym niektóre czytniki ebooków),
  • Windows Phone, Windows 8 i 10.
  • Każdy Czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Ważne! Wypożyczonych ebooków nie przeczytamy na Kindle.

Po pobraniu książki/ dokumentu dźwiękowego można korzystać również offline. Jeżeli Czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.Zgłoś uwagę