Piłkarskie mistrzostwa bezdomnych wygrali Węgrzy i Dropsy

W rywalizacji mężczyzn, w meczu finałowym, Węgry pokonały drużynę gospodarza, Brata Alberta Wrocław 9-5, w meczu o trzecie miejsce Drużyna Przyjaciół pokonała Polskę A. W rywalizacji kobiet zwyciężyła drużyna Dropsów, przed Darborem Bolesławice, AFC Kościan, Węgrami i Reprezentacją Polski. Tak wygląda klasyfikacja zespołów w VII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych — Wrocław Cup 2015.

 • pilka-bezdomni-wroclaw

  Zwycięzcy w VII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych — Wrocław Cup 2015, fot. Adam Józefczuk

 • pilka-bezdomni-wroclaw

  Zwycięzcy w VII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych — Wrocław Cup 2015, fot. Adam Józefczuk

 • pilka-bezdomni

  VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych — Wrocław Cup 2015, fot. Beata Jackowska

 • turniej

  źródło: www.bratalbert.wroc.pl/


VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych — Wrocław Cup 2015, rozgrywano w sobotę i niedzielę (4-5 lipca) na wrocławskim Rynku. W zawodach uczestniczyło 15 drużyn męskich i 5 żeńskich z Europy w tym m.in. Polacy,  Austriacy, Węgrzy, Niemcy, Rosjanie i Litwini. Finał rozegrano w niedzielę o godz. 17.30. Turniej zorganizowało Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Wrocławskie we współpracy z gminą Wrocław. Wrocławski turniej to pierwsza i jedyna tego typu impreza w Europie.

- Aura dopisała, kibice dopingowali na trybunach, za rok kolejna edycja mistrzostw we Wrocławiu - mówi Tomasz Sułek,  Wrocław Cup 2015 i dodaje, że we wrześniu Reprezentacja Polski będzie uczestniczyć w Mistrzostwach Świata Bezdomnych w piłce nożnej w Amsterdamie.

Zasady piłki ulicznej

Zasady piłki ulicznej różnią się od tradycyjnego futbolu. Drużyny rywalizują w czteroosobowych składach (bramkarz i 3 zawodników z pola) na placu gry o powierzchni 22x16 m. Bramki mają wymiary 4 m szerokości i 1,20 m wysokości. Mecz trwa 14 minut i podzielony jest na dwie połowy, choć jest to wymiar czasu obowiązujący na mistrzostwach świata. Lokalne federacje mogą go zmieniać, jednak nie może on ogółem przekroczyć 30 minut.

– Aby zapewnić standard odpowiadający randze mistrzowskiej rozgrywek oraz, aby zagraniczni piłkarze dobrze wspominali wizytę we Wrocławiu, musimy ponieść nieuniknione wydatki. Brakująca kwota to około 20 tys. zł. Prosimy o wsparcie – mówi Maciej Gudra, koordynator Wrocław Cup 2015.

Propozycje wsparcia finansowego można składać mailowo: MaciekGudra@tlen.pl. Indywidualni darczyńcy mogą dokonywać wpłat na konto 87 1020 5242 0000 2502 0151 6897 z dopiskiem: "Wrocław Cup 2015".

Piłka nożna uliczna

jest dyscypliną uprawianą w ponad 60 krajach na świecie, od roku 2003r., organizowane są Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie. Reprezentacja Polski zdobyła na nich dwukrotnie srebrny i dwukrotnie brązowy medal. W zeszłym roku — jesienią 2014 — Reprezentacja Polski zdobyła brąz na Mistrzostwach Świata w Chile.

– Jest to dyscyplina stworzona przede wszystkim dla ludzi bezdomnych. Jej ideą jest upowszechnianie i aktywizacja społeczna różnych środowisk wokół piłki nożnej, jednego z najpopularniejszych sportów na świecie. Jest to szansa, aby pokazać, że osoby bezdomne czy uzależnione to nie tylko ludzie zaniedbani, których często spotykamy na ulicach miast, ale ludzie, którzy mają cele i ambicje – podkreśla Maciej Gudra.

Wrocław Cup 2014 czyli piłkarze bezdomni na Rynku (5-6.07.2014)

źródło: www.bratalbert.wroc.pl/

 

Zgłoś uwagę