Turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży - MicoCup 2019 w Brzegu Dolnym

W najbliższy weekend odbędzie się prestiżowy turniej piłkarski U-13 – MicoCup 2019. Dziesięć najlepszych akademii piłkarskich z całego kraju zmierzy się ze sobą na boiskach w Brzegu Dolnym. W turnieju wystąpią dwie drużyny z Wrocławia.


Trzecia edycja MicoCup, którego ambasadorem jest bramkarz Jakub Słowik, zbliża się wielkimi krokami. W najbliższy weekend, w dniach 21-22 września, na Stadionie Miejskim w Brzegu Dolnym odbędzie się turniej główny. Zagrają w nim Akademie: Legii Warszawa, Lecha Poznań, Śląska Wrocław, Pogoni Szczecin, Jagiellonii Białystok, Zagłębia Lubin i AP Brzeg Dolny. Z kwalifikacji, które odbyły się 25 sierpnia, awans uzyskały AP Reissa Poznań, FC Wrocław Academy i Łużyce Lubań.

– Młodzież cieszy się grą i daje z siebie wszystko. To wspaniałe, że już w tak młodym wieku, dzieci rywalizują ze sobą zgodnie z zasadami fair play – mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, współorganizatora MicoCup. – Brzeg Dolny będzie po raz kolejny gościł najlepsze akademie piłkarskie z naszego kraju. Każda z drużyn prezentuje wysoki poziom i wskazanie faworyta jest niemożliwe – dodaje.

MicoCup 2019 - turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży

MicoCup 2019 - turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży

Zawody
Termin od 21 września 2019 do 22 września 2019

Miejsce Stadion Miejski w Brzegu Dolnym

Zobacz

Po raz kolejny ambasadorem turnieju jest polski bramkarz Jakub Słowik, były gracz Śląska Wrocław, obecnie zawodnik japońskiego Vegalta Sendai. – Dotychczasowe edycje pokazały, że po boiskach biegają przyszłe gwiazdy nie tylko polskich, ale i europejskich boisk. Jestem przekonany, że kilku młodych zawodników zostanie w przyszłości piłkarzami wysokiej klasy – podkreśla Jakub Słowik.

Biorące udział w turnieju drużyny zagrają systemem „każdy z każdym”, a mecze będą trwały 25 minut. Łącznie zostanie rozegranych 45 spotkań.Zgłoś uwagę