Medaliści paraolimpijscy z Tokio uhonorowani przez prezydenta

Paraolimpijczycy z Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start” byli gośćmi prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, który pogratulował medalistom znakomitych występów na zakończonych we wrześniu Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio, jednocześnie dziękując im za godne reprezentowanie stolicy Dolnego Śląska na arenie międzynarodowej.

  • Spotkanie paraolimpijczyków z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem, fot. UMW

    Spotkanie paraolimpijczyków z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem, fot. UMW


Na przełomie sierpnia i września byliśmy świadkami pasjonującej rywalizacji na XVI Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio, gdzie 89 reprezentantów Polski walczyło medale w 12 dyscyplinach. Biało-czerwoni zdobyli 25 krążków: 7 złotych, 6 srebrnych i 12 brązowych.

Trzy z nich wywalczyli paraolimpijczycy z Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start”: 47-letni Piotr Kosewicz (złoty medal w rzucie dyskiem), 43-letnia Lucyna Kornobys (srebro w pchnięciu kulą) i 24-letnia, rodowita wrocławianka, Oliwia Jabłońska (brązowy medal w pływaniu na 400 m stylem dowolnym) – to właśnie z nimi spotkał się prezydent Wrocławia.

– Jesteśmy dumni z waszych wyników na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Swoją postawą udowadniacie, że nie ma rzeczy niemożliwych, a bariery są tylko w naszych głowach. Słowa uznania należą się także trenerom i opiekunom, którzy współtworzą te sukcesy – powiedział Jacek Sutryk.

– Dla nas to wielki zaszczyt móc uczestniczyć w spotkaniu z prezydentem i odbierać podziękowania za dobrze wykonaną pracę. Lecąc do Tokio, nawet nie marzyłem o złotym medalu – bardziej celowałem w brązowy krążek. Jednak okazało się, że tego dnia to ja byłem w najlepszej dyspozycji i to na mojej szyi zawisł medal z najcenniejszego kruszcu – podsumował swój występ Piotr Kosewicz, złoty medalista, mieszkający na co dzień w Zawidowie, na Dolnym Śląsku.

Piotr Kosewicz to złoty medalista w rzucie dyskiem na paraolimpiadzie w Tokio, mieszkający na co dzień w Zawidowie, na Dolnym Śląsku, fot. UMW

Piotr Kosewicz to złoty medalista w rzucie dyskiem na paraolimpiadzie w Tokio, mieszkający na co dzień w Zawidowie, na Dolnym Śląsku, fot. UMW

Reprezentacja Polski na XVI Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w klasyfikacji medalowej uplasowała się na 17. miejscu. Największą liczbą krążków mogą poszczycić się Chińczycy, którzy zdobyli 207 medali! Wrocław na arenie międzynarodowej reprezentowało łącznie 12 zawodników.Zgłoś uwagę