Światowe Igrzyska Sportowe 2017

Maskotka The World Games 2017 – oto prace finałowe

Pszczoła, lew, krasnoludek, sowo-kot oraz postacie Jasia i Małgosi to projekty, które znalazły się w finale konkursu na maskotkę 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. O tym, jak będzie wyglądała maskotka, zdecydują internauci w rozpoczynającym się w czwartek głosowaniu.

 • Maskotka The World Games 2017

  Finałowy projekt maskotki The World Games 2017 - Jaś i Małgosia

 • Maskotka The World Games 2017

  Finałowy projekt maskotki The World Games 2017 - sowo-kot

 • Finałowy projekt maskotki The World Games 2017 - pszczoła

 • Finałowy projekt maskotki The World Games 2017 - lew

 • Finałowy projekt maskotki The World Games 2017 - krasnoludek

 • Maskotka The World Games 2017

  Finałowe prace konkursu na maskotkę The World Games 2017

 • Maskotka The World Games 2017

  W finale konkursu znalazło się pięć prac


W sumie do konkursu zgłoszono 620 prac, z których jury wybrało do półfinału 50 propozycji. We wtorek poznaliśmy natomiast pięć projektów finałowych, wybranych po raz kolejny przez konkursowe jury.

– W tym konkursie wybieramy bohatera naszych igrzysk. Postać, z którą będą się mogli identyfikować zarówno mieszkańcy miasta, jak i nasi goście. Ma integrować, ale być także pamiątką dla wszystkich osób, które w trakcie igrzysk będą we Wrocławiu – wyjaśniał prezes spółki The World Games Wrocław 2017 Piotr Przygoński.

W finale konkursu znalazło się pięć prac

Zasiadająca w jury przewodnicząca Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej Wrocławia Renata Mauer-Różańska podkreśliła, że postać maskotki musi być przytulna i pozytywna, a jej najlepszymi recenzentami są zawsze dzieci.

– To właśnie te maskotki, które niosły ze sobą pozytywne emocje, cieszyły się największą popularnością. Ja z każdych igrzysk olimpijskich przywoziłam maskotkę swojej córeczce, ale też wszyscy znajomi dowiadując się, że jadę na igrzyska, prosili o przywiezienie maskotki – mówiła dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie.

Zachwycony kreatywnością dzieci był natomiast wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Paweł Czuma, który podkreślił, że wybór pięciu prac finałowych był bardzo trudnym zadaniem. – Na oglądaniu prac spędziliśmy wiele godzin i z bólem serca odrzucaliśmy kolejne propozycje. Pani Renata bardzo celnie strzelała argumentami i nie dało się z nią nie zgodzić – dodał.

Inny członek jury, wiceprezes studia filmowego Se-ma-for, Adam Ptak przyznał z kolei, że choć podobają mu się wszystkie prace finałowe, to największą sympatią darzy te bardziej abstrakcyjne – pszczółkę i sowo-kota.

Wybierając prace finałowe, patrzyłem na wszystko z punktu widzenia animatora – postacie powinny mieć np. wystarczająco duże ręce i nogi. Zwycięski projekt będzie wymagał odpowiedniej obróbki przed przygotowaniem pełnowymiarowego modelu, ale stanie się dla nas inspiracją i postaramy się, że była to maksymalnie wierna kopia – mówił Ptak.

Wyniki i nagrody

Głosowanie finałowe rozpocznie się w czwartek, 15 stycznia, na stronie www.wroclaw.pl i potrwa do 13 lutego. Wyniki głosowania poznamy natomiast 16 lutego.

Główna nagroda przypadnie autorom pracy, która otrzyma najwięcej głosów. Nagrody czekają także na autorów dwóch kolejnych prac z największą liczbą głosów.

Nagrodą główną jest pakiet sportowo-turystyczny o wartości do 10 tys. zł, w skład którego wchodzą bilety na zawody sportowe rangi mistrzostw świata lub mistrzostw Europy odbywające się w Polsce lub w kraju ościennym dla wszystkich członków zespołu konkursowego, opiekuna zespołu i jednego opiekuna grupy, przejazd w obie strony, zakwaterowanie, wyżywienie oraz zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych.

Nagrodą za II miejsce jest pakiet sportowo-turystyczny o wartości do 8 tys. zł, a za III miejsce pakiet sportowo-turystyczny o wartości do 5 tys. zł. W skład obu tych pakietów wchodzą bilety na zawody sportowe rangi mistrzostw świata lub mistrzostw Europy odbywające się w Polsce dla wszystkich członków zespołu konkursowego, opiekuna zespołu i jednego opiekuna grupy, przejazd w obie strony, zakwaterowanie, wyżywienie oraz zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych.Zgłoś uwagę