Marek Krajewski będzie badany wariografem!

Marek Krajewski opowie czytelnikom o swojej najnowszej książce „Arena szczurów” we wtorek 29 września o godz. 18 w księgarni „Autorska” w Pasażu Grunwaldzkim. Podda się też badaniu wariografem!


Nowy kryminał Krajewskiego rozgrywa się w roku 1948 w nadmorskim Darłowie. Grasuje tam gwałciciel, który gryzie ofiary. W miasteczku, po ucieczce z Wrocławia ukrywa się Edward Popielski, były lwowski komisarz policji. W Darłowie rządzą czerwonoarmiści i agenci UB, ale nie znają przeszłości Popielskiego. Ten, gdy zaczynają ginąć kobiety rozpoczyna poszukiwania gwałciciela i mordercy. „Arena szczurów”, jak informuje wydawca, jest ponoć najmroczniejszą powieścią Marka Krajewskiego.
Spotkanie z wrocławski pisarzem otwiera cykl spotkań literackich w nowej księgarni „Autorska”. Projekt księgarń „Autorska” stworzył Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Nowa księgarnia w Pasażu Grunwaldzkim jest drugą w Polsce i jedyną we Wrocławiu. „Autorska” wyróżnia się na tle innych salonów książkowych oryginalną aranżacją. Urządzona jest niczym mieszkanie – w salonie, kuchni, sypialni, gabinecie i łazience znajdują się książki.

W trakcie spotkania z czytelnikami pisarz podda się badaniu wariografem. Na swoim fanpage'u na Facebooku napisał:

"Wczoraj w Darłowie miała miejsce prapremiera mojej najnowszej powieści pt. "Arena Szczurów". W jej trakcie po raz pierwszy w swoim życiu zostałem poddany badaniu wariograficznemu. Przeprowadził je najlepszy w Polsce specjalista w tej dziedzinie, wieloletni współpracownik organów ścigania (zarówno wojskowych, jak i cywilnych), pan Jacek Bieńkuński. Doświadczenie to było tak niezwykłe, że zgodziłem się je powtórzyć w trakcie oficjalnej premiery książki w Warszawie (23.09) oraz w czasie spotkania z czytelnikami we Wrocławiu (29.09), na które serdecznie Państwa zapraszam."

„Autorska” mieści się w Pasażu Grunwaldzkim na poziomie +1. Wstęp na spotkanie z Markiem Krajewskim wolny.

 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Spotkanie z Markiem Krajewskim

Spotkanie z Markiem Krajewskim

Spotkania z autorami
Termin 29 września 2015 18:00

Miejsce Księgarnia Autorska we Wrocławiu (I piętro Pasaż Grunwaldzki)

Zobacz
Zgłoś uwagę