Wrocławska Manifa i Strajk Kobiet – 7 i 8 marca

7 i 8 marca br. we Wrocławiu zorganizowane zostaną demonstracje w obronie praw kobiet. Tradycyjnie, jak co roku o tej porze – Manifa, dzień później Strajk Kobiet.

  • strajk kobiet, protest, wroclaw

    Strajk kobiet, zdj. arch, fot. Maciej Kulczyński


Manifa 2021 – 7 marca

„Matki – siostry  opiekunki” – pod takim hasłem, z okazji Dnia Kobiet, zorganizowana zostanie tegoroczna, wrocławska Manifa. Spacer rozpocznie się w niedzielę, 7 marca o godz. 13.00 w Rynku, pod pręgierzem. 

– Wychodzimy, żeby pokazać swój gniew, frustrację, wściekłość. Żeby przeciwstawić się rządzącym, którzy próbują pozbawić nas podstawowych praw i poczucia godności, a w odpowiedzi na nasze pokojowe protesty mają tylko policyjne pałki, gaz i areszt. Żeby, jak co roku na Manifach 8 Marca powtórzyć, że prywatne jest polityczne – informują organizatorzy akcji.

Strajk Kobiet – 8 marca

Z kolei w poniedziałek, 8 marca przy ul. Świdnickiej o godz. 18.00 zacznie się dwugodzinny happening „Dzień Kobiet bez kompromisów!”, organizowany m.in. przez Strajk Kobiet Wrocław i Wrocławskie Błyskawice. 

– 8 Marca nie kwiatów i życzeń nam trzeba, a wspólnego, głośnego domagania się praw! 8 Marca to dzień gniewu i walki. Dzień solidarności i dzień zmieniania świata – informują na portalach społecznościowych organizatorzy protestu.

W trakcie pikiety zbierane będą podpisy pod obywatelskim projektem ustawy legalizującej aborcję oraz pod inicjatywą uchwałodawczą „Przyjazne miasto- stop drastycznym treściom”.

Organizatorzy apelują, by uczestnicy akcji przestrzegali obostrzeń sanitarnych.

Czytaj też: 29 stycznia kolejny strajk kobietZgłoś uwagę