Majówka na Pergoli – nowy sezon w kompleksie Hali Stulecia

1 maja rusza sezon letni w kompleksie Hali Stulecia. Uruchomiona zostanie Wrocławska Fontanna Multimedialna z dziennymi pokazami. Otwiera się też w pełni Strefa Gastro, czyli Taras letni przy Pergoli z nowym menu oraz strefa food trucków. Hala Stulecia postawiła też na produkcję lodów – w tym sezonie tamtejsza załoga po raz pierwszy robi je samodzielnie.

  • hala stulecia

    źródło: Hala Stulecia


Wrocławska Fontanna Multimedialna

Podczas przerwy zimowej przeszła przegląd i prace konserwacyjne. Już od soboty 1 maja wracają pokazy dzienne. Będą odbywać się każdego dnia o pełnych godzinach między 10.00 a 21.00. Z przyczyn epidemiologicznych fontanna działać będzie jeszcze bez weekendowych pokazów specjalnych. Szczegółowy i zawsze aktualny harmonogram znajduje się na stronie halastulecia.pl

Wrocławska Fontanna Multimedialna  sezon 2021

Wrocławska Fontanna Multimedialna sezon 2021

Eventy / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 1 maja 2021 do 31 października 2021

Miejsce Fontanna Multimedialna we Wrocławiu

Zobacz

Strefa Gastro

Na tarasie letnim przy Pergoli Hala Stulecia wprowadziła nową odsłonę menu i uruchomiła własną produkcję lodów naturalnych. – Postawiliśmy na najlepsze, a przede wszystkim na naturalne produkty i składniki. Po miesiącach intensywnych prób i testów naszej załodze udało się stworzyć ponad 30 świetnych smaków – mówi Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia. W sprzedaży zawsze dostępnych będzie dziesięć z nich – osiem smaków lodów naturalnych sprzedawanych w gałkach i dwa smaki kręconych lodów włoskich.

W nowej odsłonie menu, które zawiera dania na ciepło, zupy, zapiekanki, lody, gofry i ciasta własnego wypieku, uwzględniono również propozycje dla wegan. Wszystko, ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, będzie przygotowane wyłącznie w opcji na wynos, w biodegradowalnych naczyniach i opakowaniach. Co do napojów – sprawdzone i uznane marki ETNO CAFE oraz Browar Profesja. Będzie się można się napić zarówno na tarasie letnim, jak i w strefie food trucków. 

Strefa food trucków

Ta, która działała dotychczas na placu pod Iglicą, została przeniesiona na plac od strony ul. Wróblewskiego, czyli naprzeciwko zoo. Hala Stulecia ponownie postawiła na regionalne i uznane marki: Tarczyński, Tentego, Browar Profesja, Suvlaki Greek Truck, Western Tortilla, Pan PingPong, King Ziemniak, Churrosy, Serek mobilnie. Serwować będą m.in. gofry, hot-dogi, frytki, burgery i pizzę.

Zmiany i atrakcje

Drugi raz z rzędu nie otworzy sezonu letniego tradycyjna 3-majówka, ponieważ festiwal został przeniesiony na początek lipca. Wyjątkowo na Pergoli 19 czerwca, odbędzie się Gitarowy Rekord Guinnessa, dotychczas organizowany na wrocławskim Rynku. – Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami wszystkich zaplanowanych wydarzeń. Będziemy elastycznie reagować w miarę znoszenia poszczególnych restrykcji i dostosujemy ofertę kompleksu Hali Stulecia, tak by zapewnić wrocławianom i gościom najlepsze okoliczności do relaksu – mówi Magdalena Piasecka.

Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu

Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu

Spotkania / Koncert / Akcje społeczne
Termin 19 czerwca 2021 12:00

Miejsce Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia

Zobacz

W kompleksie Hali Stulecia atrakcji będzie tylko przybywać – na początku maja wraca dmuchańcowy raj dla dzieci, czyli Funpark. 6 maja otwiera się Visitor Centre, poprzez które odbywa się zwiedzanie wnętrza Hali. Visitor Centre to multimedialna wystawa stała poświęcona historii kompleksu. W ubiegłym roku została zmodernizowana i rozszerzona o nowe atrakcje, w tym spacery w technologii VR.

Visitor Centre w Hali Stulecia. Otwarcie 6 maja

Visitor Centre w Hali Stulecia. Otwarcie 6 maja

Wystawa / Spacery i wycieczki / Dla wszystkich
Termin bezterminowo

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz


Zgłoś uwagę