Majówka 2016 – bliżej i dalej od Wrocławia [WYDARZENIA]

Majówka w mieście może być bardzo udana. Ale będziemy przecież mieli do dyspozycji kilka dni wolnych, warto więc też udać się nieco dalej, czyli poza granice Wrocławia – poszukać wiosny, imprez kulturalnych i rozrywkowych. Zarówno w aglomeracji wrocławskiej, jak i innych miejscowościach naszego regionu. Pamiętaj, że w terenie mogą nadzwyczajnie sprawdzić się twoje rowerowe dwa kółka!


Atrakcje zamku Topacz

Atrakcje zamku Topacz

Zamek Topacz, Ślęza, ul. Główna 12, Kobierzyce
Zamek Topacz to miejsce, gdzie można świetnie wypocząć – także aktywnie.
Po pierwsze, zaprasza do obejrzenia kolekcji starych samochodów, takich z czasów, gdy motoryzacja posiadała indywidualny i niepowtarzalny charakter. wtedy to powstały takie okazy, jak Sokół 1000 oraz 600 czy Fiat 508. W muzeum znajduje się ponad 100 pojazdów polskiej produkcji, a także największa w Polsce kolekcja samochodów Rolls Royce & Bentley. Oglądać je można od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-18.00, soboty-niedziele: 10.00-19.00.
Po drugie, w Topaczu jest 50 ha terenu rekreacyjnego, gdzie znajduje się driving range o długości 240 m z 10 stanowiskami z matami, wypożyczalnie piłek golfowych oraz sprzętu, a także możliwość nauki gry w golfa dla dzieci i dorosłych. Driving range czynny jest  przez cały tydzień w godz. 9.00-19.00. Rezerwacja stanowisk oraz więcej informacji: 605 558 520 lub 605 788 333, biuro@js-tenis.pl.
Po trzecie, w zamku można także wypożyczyć stylowe rowery i odbyć przejażdżkę po ścieżkach znajdujących się na terenie obiektu. Cena wypożyczenia roweru: 10 zł/1 godzina, potrzebna rezerwacja: recepcja@topacz.pl, +48 71 771 99 99.
 

 

Zamek Książ: XXVIII Festiwal Kwiatów i Sztuki

Zamek Książ: XXVIII Festiwal Kwiatów i Sztuki

Teren festiwalu Zamek Książ, przedzamcze i tarasy. Bilet zakupiony na festiwal upoważnia do zwiedzania zamku i uczestnictwa w przewidzianych atrakcjach. 30 kwietnia-3 maja, godz. 10.00-19.00, kasy biletowe przed budynkiem bramnym, wstęp na przedzamcz

Majowy Festiwal Kwiatów i Sztuki to powitanie wiosny poprzez girlandy kwiatów, zachwycające aranżacje florystyczne, niesamowite występy artystyczne, pokazy i animacje, tańce dworskie oraz  warsztaty formowania drzewek bonsai. To jedna z najciekawszych i najbarwniejszych propozycji na spędzenie majówki. Dzięki Stowarzyszeniu Florystów Polskich cały kompleks wręcz tonie w roślinach, a aranżacje kwiatowe mistrzów florystycznych w  zamkowych salach przekraczają granice wyobraźni. Tegorocznym motywem zostało Święto Kolorów, można się więc spodziewać odważnych inspiracji i niespotykamych zestwień kolorystycznych. Jak każdego roku do zamku przybędzie ponad 250 wystawców, a wraz z nimi wielu ogrodników, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. Przed odwiedzającymi ukazany zostanie szeroki wybór roślin, cebulek kwiatowych, drzewek, ceramiki, produktów regionalnych i przedmiotów artystycznych: obrazów, biżuterii, dekoracji, minerałów. Nie zabraknie również winnic, bioenergoterapeutów. W programie przewidziano również szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych: wystawy, warsztaty florystyczne, projekcje, wykłady historyczne, tańce dworskie, pokazy cukiernicze.

 

Majówka w Krośnicach i otwarcie sezonu wąskotorówki

Majówka w Krośnicach i otwarcie sezonu wąskotorówki

Krośnice – GOSiR, kolejka wąskotorowa, 1-3 maja

1 maja – Otwarcie Sezonu 2016 Krośnickiej Kolei Wąskotorowej. Pierwszy kurs odbędzie się o godz. 11.00, kolejne co godzina aż do 18.00. Oprócz przejazdów parowozem i ekspozycji taboru kolejowego na terenie krośnickiej kolejki odbędzie się również Jarmark Produktów Lokalnych, występy zespołów, pokaz strażacki, pokaz Browaru Nepomucen, loty widokowe helikopterem, atrakcje sportowe przygotowane przez krośnicki GOSiR. Najmłodszych ucieszy z pewnością strefa dzieci, a w niej m.in. Eurobungee, dmuchańce, malowanie twarzy i klaun.

2 maja – V Przegląd Zespołów Ludowych, który odbędzie się również na terenie Krośnickiej Kolei Wąskotorowej, oraz kolejny dzień Jarmarku Produktów Lokalnych. Najmłodsi są zaproszeni do strefy dzieci.

2 maja na obiektach GOSiR-u w Krośnicach odbędzie się majówka na sportowo. O godz. 10.00 będzie miał miejsce Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Krośnice w kat. juniorki i juniorzy do lat 16 oraz open, a o godz. 15.00 Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Krośnice w kat. od V klasy SP do III gimnazjum. O godz. 16.00 – Zawody Rolkarzy, a o godz. 17.00 na wyścig rowerem Gigant.

3 maja w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Brzostowie zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny.

 

Oławska Majówka

Oławska Majówka

Oława – „Miasteczko”, 1 maja, od godz. 15.30

Oławska Majówka odbędzie się 1 maja od 15.30 na Miasteczku”. Na tegorocznej imprezie wystąpią: T.LOVE – kapela Muńka Staszczyka pozostająca pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystająca również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka. Większość albumów grupy uzyskało status złotych płyt, a składankowy Love, Love, Love – The Very BesT.Love pokrył się w roku 2012 platyną; TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE – to czysty rock’n’roll, doprawiony ognistym brzmieniem harmonijki. To koncertowa machina, która przetacza się przez kolejne miasta rozpalając rock’n’rollowe dusze; CZWARTY POZIOM – muzyka grana przez tę oleśnicką kapelę stanowi potężną mieszankę różnego rodzaju wpływów i inspiracji. Każdy z członków zespołu wywodzi się poniekąd z odmiennego zakątka szeroko rozumianej muzyki rockowo-metalowej; THE COX – to trzyosobowa kapela, gra muzykę nawiązującą do lat 80.-90., połączoną z teraźniejszymi trendami. Szeroko pojęty alternatywny rock, w którym każdy znajdzie coś dla siebie; Mateusz Górny  producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum’n’bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską.

 

Piknik Strażacki w Czeszowie

Piknik Strażacki w Czeszowie

Czeszów, gm. Zawonia, 30 kwietnia, od godz. 14.00

W programie pikniku m.in.: turniej i pokaz strażacki, przemarsz orkiestry dętej, zabawy dla dzieci oraz występ miejscowych zespołów. Zabawa taneczna zaplanowana jest do godz. 3 nad ranem.

 

Majówka na basenie w Wołowie

Majówka na basenie w Wołowie

Wołów, basen miejski, 1 maja od godz. 14.00
Podczas majówki na basenie miejskim pokazy modelarskie wołowskiego klubu SKORPION, który zaprezentuje modele pływające, sterowane oraz latające. Bedzie można spróbować swoich sił w konkursie o Puchar Burmistrza Wołowa „Wielcy Kapitanowie Małych Statków". Będzie też wspólne grillowanie (własny prowiant), a także Kiermasz Rzeczy (Nie)zbędnych. Na miejscu będzie można również skorzystać z usług gastronomii.

 

Obchody 3 maja w Wołowie

Obchody 3 maja w Wołowie

Wołów, Rynek, od godz. 13.00
Obchody z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczną się uroczystą mszą św. za Ojczyznę o godz. 11.30 w kościele pw. św. K. Boromeusza. Po mszy o godz. 13.00 na wołowskim Rynku odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego La Primavera, w którego repertuarze znajdą się  m.in. utwory F. Chopina, M. Ogińskiego, W. Kilara oraz kompozycje ze znanych polskich seriali  „Polskie  Drogi” czy „Dom”.

 

Majówka Disco Polo w Kątach Wrocławskich

Majówka Disco Polo w Kątach Wrocławskich

Kąty Wrocławskie, parking przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, 1 maja, od godz. 16.30

Podczas Majówki Disco Polo wystąpią cztery zespoły: Red Star, Top One, Playboys oraz Piękni i Młodzi – jako gwiazda wieczoru.

 

Rodzinna Majówka w Siechnicach

Rodzinna Majówka w Siechnicach

Siechnice, plac miejski przed ratuszem, 3 maja od godz. 12.00
Pierwszą Rodzinną Majówkę zacznie msza św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym. Potem od 12.00 na placu miejskim przed ratuszem czekać będą liczne atrakcje, m.in. miniakademia rowerowa, pokazy wozów strażackich, warsztaty artystyczne i wiele innych.
W trakcie imprezy będzie można przekąsić coś smacznego z food trucków serwujących swoje specjały, skosztować pyszności przygotowanych przez gminne koła gospodyń oraz zapoznać się z ofertą klubów sportowych działających na terenie gminy Siechnice.
Podczas pikniku będzie można także skorzystać z porad rehabilitantów z Ośrodka Zdrowia w Świętej Katarzynie, a także oddać krew w mobilnym punkcie poboru krwi. Swoją działalność zainauguruje też nowy salon optyczny, w którym będzie można uzyskać porady oraz umówić się na bezpłatne badanie wzroku.
Majówka będzie też inauguracją sezonu rowerowego. Oprócz wspomnianej już miniakademii rowerowej dla dzieci, będzie można skorzystać też z bezpłatnego serwisu rowerowego. 

 

II Kobierzycki Bieg z Konstytucją

II Kobierzycki Bieg z Konstytucją

Kobierzyce, 3 maja, od godz. 11.00

Drugi bieg i piknik rodzinny z okazji święta Konstytucji 3 maja. Bieg na dystansach 5 i 10 km. Wezmą w nich udział również zawodnicy niepełnosprawni w rywalizacji w kategorii handbike.
Okazały pakiet startowy będzie zawierał między innymi: numer startowy, odlewany medal w kształcie granic I RP, posiłek regeneracyjny, flagę, koszulkę biegu. Zapisy.

 

Kajakowa Majówka 2016

Kajakowa Majówka 2016

30 kwietnia-3 maja, spływy rzekami Dolnego Śląska, wypożyczalnia kajaków, informacje: e-mail: info@kayaktours.pl, tel. 505 45 28 74
Kajakowa Majówka 2016 w okolicach Wrocławia na rzekach rzekach Bóbr, Barycz, Widawa – na wszystkie trasy są jeszcze miejsca. 
 • 30.04 (sobota) – rzeka Widawa
 • 1.05 (niedziela) – jednodniowy spływ kajakowy rzeką Bóbr: z Nielestna do Lwówka, godz. 10.00, ok. 15 km, 4-5 h, trasa zadowoli bardziej doświadczonych kajakarzy, ale dość spokojna i bezpieczna dla osób początkujących i z dziećmi – piękne widoki zagwarantowane (kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne – polietylenowe Vista)
 • 2.05 (poniedziałek) – jednodniowy spływ kajakowy rzeką Barycz: z Milicza do Rudy Sułowskiej, godz. 10.00, 4-5 h, trasa zaliczanych do łatwych, odcinek odpowiedni dla rodzin z dziećmi, początkujących (kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne – polietylenowe)
   
 • 3.05 (wtorek) – jednodniowy spływ rodzinny rzeką Barycz: z Milicza do Rudy Sułowskiej, godz. 10.00, 4-5 h, spokojna, lekka trasa, rekomendowana dla rozpoczynających swoją przygodę z kajakami, rodzin z dziećmi (dwuosobowe kajaki turystyczne – polietylenowe)
    
Country Majówka w Bukowcu

Country Majówka w Bukowcu

Założenie parkowo-pałacowe Bukowiec, 30 kwietnia – 1 maja, godz. 11.00-17.00
Podczas Country Majówki na pałacowych terenach odbędą się:  
 • 30.04-1.05, godz. 11.00-18.00: Kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych
 • 30.04, godz.17.00: koncert zespołu AMULET z Czech i pokaz tańca country zespołu LEDNICKÝ RANČ
 •  1.05, godz. 17.00 – koncert zespołu ALA BONCOL & KOALICJA
 • 3.05, godz. 17.00 – koncert Marcelina Bienkiewicz, Jacek Szreniawa, Marcin Włodarczyk, Łukasz Ostrowski, Kuba Lechki

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 
 

 

Militarna majówka na Twierdzy Srebrna Góra

Militarna majówka na Twierdzy Srebrna Góra

30 kwietnia, godz. 11.00-18.00, Twierdza w Srebrnej Górze, wszelkie atrakcje w cenie biletu wstępu na Twierdzę: normalny: 17 zł; ulgowy: 14 zł członkowie Stowarzyszenia „3 Twierdze” z opłaconą składką na 2016 r. wstęp za symboliczną złotówkę.
Inscenizacja historyczna, efekty pirotechniczne, obóz wojskowy, piknik, wystawa broni w  w murach Fortu Donjon Twierdzy Srebrna Góra. 
 • 10.00-18.00 – wystawa broni kolekcjonerskiej zorganizowana przez Strzelnicę Historyczną Srebrna Góra
 • 11.00-14.00 – możliwość zwiedzania obozu wojskowego, zbudowanego przez rekonstruktorów odtwarzających różne formacje wojskowe z okresu II wojny światowe
 • 14.00-16.00 – piknik Stowarzyszenia Strzelecko-Kolekcjonerskiego „3 Twierdze” – możliwość otrzymania informacji na temat uzyskania legalnego pozwolenia na broń palną
 • 16.00 – inscenizacja militarna „Potyczka z Wehrwolfem” z udziałem dwóch grup rekonstrukcji historycznej. Efekty pirotechniczne, rekonstruktorzy w mundurach z epoki, strzelająca broń palna
 • 17.00-18.00 – możliwość zwiedzania obozu wojskowego
  
Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin

Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin

Lubin, Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe, ul. Mikołaja Pruzi 7 i 9, 1-3 maja

4. Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin. W programie prelekcje, warsztaty florystyczne, warsztaty artystyczne dla dzieci, wystawa „Dolnośląski szlak zapomnianego rzemiosła”, pokaz sztuki carvingu, a także Festiwal Piwa.

 

Majówka w Głogowie

Majówka w Głogowie

Głogów – port, Rynek, plac przed ratuszem, 30 kwietnia – 2 maja

W programie głogowskiej majówki między innymi: 

30.04 – otwarcie mariny Głogów (15.00), koncerty kapeli Bajer i zespołu Czerwone Gitary (20.00); rejsy statkiem, możliwość wypożyczenia kajaków, smocze łodzie 

1.05 (plac przed Ratuszem) – występy zespołów młodzieżowych (16.00-19.00), szanty w porcie (20.00); bezpłatne zwiedzanie obiektów turystycznych z przewodnikiem (od 12.00), rajd rowerowy do Rybaczówki (10.00); spływ kajakowy (ok. 2,5 h, catering dla uczestników, wyjazd autokarem spod ratusza, 20 zł/os., zapisy: www.zwiedzak.pl); gry i zabawy dla dzieci; występy muzyczne

 2.05 (plac przed Ratuszem) – koncerty (16.00); szanty w porcie (20.00); wielki festyn sportowo-historyczny, dmuchane zamki, przejażdżki konne, teatrzyk dla dzieci (wejście gratis, scena na Rynku) 
 
3.05 (plac przed ratuszem) – koncerty (16.00); szanty w porcie; zwiedzanie obiektów turystycznych z przewodnikiem (12.00; 14.00; 16.00; wejście do obiektów gratis); rajd rowerowy Ratusz – zamek w  Czernej (10.00); muzyka ze sceny na Rynku; gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki konne

 

Metalowa Majówka w Głogowie

Metalowa Majówka w Głogowie

Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY, Głogów, ul. Perseusza 11, 30 kwietnia, godz. 19.00, bilety Bilety: 25 zł/przedsprzedaż (ekobilet.pl), 35 zł/w dniu koncertu
Na Metalowej Majówce zagrają:
 • OTHERSIGHT – zespół metalowy z Nowej Soli, tworzy muzykę metalową, alternatywną z dużą dozą melancholii, agresji oraz ciekawych patrii rytmicznych, co razem daje dużą dawkę energii. Inspiruje się ciężką muzyką nowoczesną, progresywą ubiegłego wieku, oraz wszystkim tym, co wpadnie im w ucho
 • 10-lecie FUCTORY – wspólne koncerty z Acid Drinkers, Lipali, Hunter oraz trasa z zespołem IRA, sprawiły, że Fucktory brzmi jak zawodowy band
 • gościnnie Wojciech Hoffmann z zespołu TURBO
 • DECAPITATED –  mistrzowie polskiego technical death metalu. Powstała w 1996 r. grupa zdołała z biegiem lat zdobyć reputację jednego z międzynarodowych liderów muzycznych swojego gatunku 
 
Majówka w Polkowicach

Majówka w Polkowicach

Polkowice – amfiteatr, 2 maja, od godz. 16.30, wstęp wolny
Majówka w sercu miasta.  
 • 16.30 Spektakl dla dzieci – „Kłamstwa Kozy” Teatr Lalek Pinokio: barwny spektakl dla dzieci w sposób humorystyczny ukazuje, że kłamstwo ma krótkie nogi
 • 17.30 Kabaret Czesuaf – pochodząca z Poznania grupa od ponad 10 lat bawi widzów w całej Polsce, wystąpi z programem „Nie w kij dmuchał”
 • 19.00 koncert – Po Godzinach – zespół gra bluesa z namiastką funky, soulu i rocka
 • 20.30 koncert – Masters – zespół obecny jest na scenie polskiej muzyki disco już blisko 8 lat
 • Na najmłodszych czekają: kącik plastyczny, kąciki zabaw, malowanie buziek, bańki XXL

 

Dziedziniec Sztuki 2016 w Jaworze

Dziedziniec Sztuki 2016 w Jaworze

Jawor – różne lokalizacje (patrz program), 29 kwietnia–8 maja

Dziedziniec Sztuki to ośmiodniowe święto kultury w Jaworze, oferujące szeroki program kulturalny, będący efektem współpracy wielu takich inicjatyw artystycznych i społecznych, jak: Towarzystwo Aktywności Kulturalnej TAK Jawor, Samoorganizacja Artystyczna Zamek Nadaje, Festiwal preTEXTY, WATCH DOCS, Amnesty International Polska. Finałem wydarzenia będzie koncert zespołów Raz Dwa Trzy, Maleńczuk, Tuta Rutkowski i Blau Mari. W ramach Dziedzińca Sztuki odbędą się: warsztaty artystyczno-humanistycze, spotkania autorskie, wykłady, wystawy i instalacje artystyczne, występy teatralne, koncerty. Szczegóły programu

 Zgłoś uwagę