Mistrzostwa Europy Lacrosse 2020 we Wrocławiu odwołane

W lipcu na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu miały się odbyć największe Mistrzostwa Europy Lacrosse w historii. Ze względu na pandemię koronawirusa zawody oficjalnie zostały odwołane.


Lipcowe zawody miały być największym turniejem europejskiego lacrosse w historii. 11. edycja sprowadziłaby do stolicy Dolnego Śląska aż 29 ekip. Jednocześnie Mistrzostwa Europy Lacrosse we Wrocławiu miały być po raz pierwszy turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata (Los Angeles 2022).

– Oczywiście, jest nam bardzo przykro, ale tym razem zadziałała tak zwana „siła wyższa” i musimy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo nie tylko uczestników i kibiców, ale myśleć globalnie – mówi Kajetan Statkiewicz, koordynator mistrzostw.

– Wiemy, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem w zaistniałych okolicznościach jest odwołanie imprezy w tym roku. Mamy nadzieje, że mistrzostwa uda się rozegrać jak najszybciej. To wielka szansa dla Wrocławia, Polski i całego środowiska lakrosowego Starego Kontynentu. Bardzo dużo pracy zostało już włożone w organizację tych zawodów i po prostu nie możemy się ich doczekać. Obecnie, potrzeba nam jednak sporo cierpliwości – dodaje Statkiewicz.

Mistrzostwa na pewno nie odbędą się w 2020 roku. Nowa data zostanie ustalona podczas zebrania Światowej i Europejskiej Federacji. Nie zmieni się jednak miejsce organizacji turnieju, więc polscy kibice i fani tego sportu zobaczą lacrosse na najwyższym europejskim poziomie właśnie we Wrocławiu.Zgłoś uwagę