Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Ultimate Frisbee we Wrocławiu

Już 11 i 12 sierpnia na Polach Marsowych we Wrocławiu rozegrane zostaną kwalifikacje do Mistrzostw Polski Ultimate Frisbee. 8 drużyn, 120 zawodników i tylko 6 miejsc, które pozwolą na dalszą walkę o mistrzowski tytuł.


Ultimate Frisbee to sport, który cały czas się rozwija, jednak nie można go nazwać raczkującym. Już od kilkunastu lat zawodnicy w Polsce i na świecie rywalizują ze sobą w parach mieszanych, szerząc przy tym założenia gry fair play. Co to oznacza? Na boisku nie ujrzymy sędziów, a drużyny gratyfikowane są dodatkową punktacją i dzięki temu pną się w górę w turniejowych klasyfikacjach.

Takie zasady sprawiają, że zwycięża nie tylko ta drużyna, którą na najwyższe miejsce na podium doprowadzą zwycięskie mecze, ale także ta, która zdaniem innych zawodników najbardziej przestrzega zasad ducha gry.

11 i 12 sierpnia na Polach Marsowych

O pięknie i wyjątkowości tej dyscypliny sportu będziemy mogli przekonać się już 11 i 12 sierpnia w trakcie kwalifikacji do Mistrzostw Polski kategorii Mixed w Ultimate Frisbee, które odbędą się na wrocławskich Polach Marsowych. Podczas rozgrywek zaprezentuje się 8 drużyn, złożonych łącznie ze 120 zawodników. Uwaga, tylko 6 zespołów awansuje do kolejnej fazy turnieju, gdzie spotka się z najlepszymi 10 drużynami z północy Polski w walce o mistrzowski tytuł.

– Wierzymy, że Ultimate Frisbee i jego zasady pozwolą na zmianę nastawienia i podejścia do sportu. Aby się o tym przekonać, zapraszamy do kibicowania – mówi Zuzanna Peplińska, kapitan drużyny Wrocław Południe, organizatorka kwalifikacji.

Złapać bakcyla i rozpocząć treningi

W sobotę, 11 sierpnia, zawody rozgrywane będą w godzinach 12.00-20.30, natomiast dzień później, zawodnicy będą rywalizować w godzinach 10.00-14.00. Dodatkowo organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich zainteresowanych na otwarte treningi drużyny Wrocław Południe.

– W każdą niedzielę, o godzinie 17.00, na polance w Parku Grabiszyńskim, organizujemy otwarte treningi. Nie ważne, czy ktoś posada doświadczenie w tej dyscyplinie, czy też nie. Zapraszamy wszystkich. Jedynie polecamy wziąć ze sobą butelkę wody i wygodny strój sportowy. Udział w treningu jest oczywiście bezpłatny – zaprasza Zuzanna Peplińska.

Dla przypomnienia, dyscyplina Ultimate Frisbee cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w trakcie trwania zeszłorocznych Igrzysk The World Games.Zgłoś uwagę