Książki od Wydawnictwa Ossolineum [ZAKOŃCZONY]

Jesteście lokalnymi patriotami, pamiętacie znakomite wydania klasyki literatury ukazujące się nakładem Ossolineum. W naszym konkursie można tym razem wygrać m.in. trzy książki z nowej serii „Sztuka czytania”.

Konkurs trwa do 3 grudnia do godz. 9.00.


Portal wroclaw.pl jest patronem medialnym 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek (trwają 29 listopada-2 grudnia w Hali Stulecia).

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Kluby dyskusyjne / Dla dzieci / Spotkania z autorami / Warsztaty / Dla rodziców / Zajęcia dla dzieci
Termin od 29 listopada 2018 do 2 grudnia 2018

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodami są książki wydawców prezentujących swoją ofertę w ramach targów.

Tym razem do wzięcia są nowości Wydawnictwa Ossolineum:

  • Thomas Mann „Niemieccy słuchacze! Przemówienia radiowe z lat 1940-1945” (Zbiór audycji emitowanych przez radio BBC od października 1940 do maja 1945 roku, w których Thomas Mann próbuje odwieść Niemców od fascynacji Hitlerem. Przemówienia stanowią doskonałe uzupełnienie zagadnień poruszanych w Doktorze Faustusie, gdzie pisarz szukał m.in. odpowiedzi na pytania o przyczyny nazizmu i niemiecką tożsamość.)
  • Jerzy Jarniewicz „Tłumacz między innymi. Szkice o przekładach, językach i literaturze” (Jarniewicz stawia nieoczywiste pytania o to, czy tłumacze mogą sobie pozwolić na czułość albo czy wolno im kłamać. Pyta o granicę, za którą przekład staje się plagiatem, o miejsce kobiet w przekładzie literackim i o sens tłumaczenia na współczesną polszczyznę dawnej literatury polskiej.)
  • Marjorie Perloff „Ostrze ironii. Modernizm w cieniu monarchii habsburskiej” (W swojej najnowszej książce badaczka przywraca pamięć o nieco zaniedbanej, lecz niesłychanie ważnej formacji europejskich twórców. Przybliża sześciu pisarzy, których łączy doświadczenie rozpadu monarchii austro-węgierskiej: Karla Krausa, Josepha Rotha, Roberta Musila, Eliasa Canettiego, Paula Celana i Ludwiga Wittgensteina.)
  • Edward W. Said „O stylu późnym. Muzyka i literatura pod prąd” (Książka pokazuje autora od mniej znanej strony – jako znakomitego znawcę sztuki oraz stylistę. Błyskotliwe są jego interpretacje dzieł Beethovena, Manna, Kawafisa, Lampedusy, Geneta, Viscontiego czy Goulda. W tomie O stylu późnym zawiera się też pewien dramatyzm. Śmiertelnie chory Said wiedział, że to prawdopodobnie jego ostatnie dzieło. W pewnym sensie pisał więc o sobie.)

Jak można wygrać

Aby wygrać książki trzeba do poniedziałku 3 grudnia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiadając na pytanie, jaki tytuł ma najsłynniejsza powieść Thomasa Manna, której akcja rozgrywa się w Davos? 

Nagrodę wygra co piąta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w tym samym dniu.

Zgłoś uwagę