Książki od Polskiego Wydawnictwa Muzycznego [ZAKOŃCZONY]

Mamy dla Was nowości od mającego siedzibę w Krakowie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, czyli kieszonkowe biografie znanych kompozytorów. Konkurs trwa do 2 grudnia do 9.00.


Portal wroclaw.pl jest patronem medialnym 29. Wrocławskich Targów Dobrych Książek (2-5 grudnia w Hali Stulecia). Proponujemy Wam konkursy, w których nagrodami są książki wydawców prezentujących swoją ofertę w ramach imprezy. 

Do wzięcia są

1 egz. książki „Bacewicz” Joanny Sendłak (Opowieść biograficzną, opartą w dużej mierze na listach i innych dokumentach rodzinnych, otrzymujemy niejako „z pierwszej ręki” – od wnuczki artystki. Grażyna Bacewicz (1909–1969) – kompozytorka o indywidualnym, wyrazistym stylu, znakomita skrzypaczka, bardzo dobra pianistka, utalentowana pisarka, przez wiele lat wiceprezes Związku Kompozytorów Polskich, jurorka najważniejszych międzynarodowych konkursów muzycznych, a zarazem silna i wrażliwa kobieta, wyjątkowo rodzinna, obdarzona szczególnym urokiem osobistym, niezwykłą energią i wielkim potencjałem twórczym. Światowa sława stała się jej udziałem, kompozycje były nagradzane, niemal od razu prezentowane przez najlepszych wykonawców i wydawane).

1 egz. książki „Berlioz” Bruno Messiny (Hector Berlioz (1803–1869) – francuski kompozytor, dyrygent, pisarz, publicysta, stuprocentowy romantyk, odważny, bezkompromisowy rewolucjonista w traktowaniu orkiestry symfonicznej, twórca nowych gatunków muzycznych. Kilka jego dzieł – jak Symfonia fantastyczna, Harold w Italii czy teoretyczny Traktat o nowoczesnej instrumentacji i orkiestracji – zyskało w historii muzyki status przełomowych, niosących nowe jakości, jakich nikt przed nim nie odkrywał. O nich, a także o wielu perypetiach życiowych, zawodowych i oczywiście romantycznych uniesieniach serca opowiada z równie romantyczną pasją Bruno Messina – biograf i zaangażowany admirator twórczości swego rodaka. Bez tej pasji nie sposób zrozumieć źródeł muzyki Berlioza, buzującej emocjami, nasyconej niepokojem, wzniosłością, słodyczą i… miłością).

Jak wygrać książki

Aby wygrać książki trzeba do czwartku 2 grudnia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz wymienić tytuły przynajmniej dwóch utworów na orkiestrę Grażyny Bacewicz. 

Nagrodę wygra co szósta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani mailowo w dniu rozwiązania konkursu.Zgłoś uwagę