Książki „Miasto w muzyce” o historii muzycznej Wrocławia [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 13 czerwca do 9.00.


Mamy dla Was ekskluzywnie wydaną książkę „Miasto w muzyce” Beaty Maciejewskiej, zbiór 24 felietonów o muzyce we Wrocławiu, jakie autorka publikowała na łamach miesięcznika „Muzyka w mieście”. To niezwykły, barwny portret miasta postrzeganego tym razem przez pryzmat jego muzycznej historii. Mamy także 2 egzemplarze anglojęzycznej wersji tej samej książki, którą tłumacz Adam Gajlewicz zatytułował „Breslau Tales for Music lovers”. W środku teksty znanej popularyzatorki historii Wrocławia – Beaty Maciejewskiej, która tym razem opisywała miejsca znane ze względu na ich wątki artystyczne, np. słynny zajazd zur Goldenen Gand (czyli pod Złotą Gęsią) przy obecnej ulicy Ofiar Oświęcimskich, w którym zatrzymał się m.in. Fryderyk Chopin, albo Oratorium  Marianum, sala muzyczna Uniwersytetu Wrocławskiego goszcząca m.in. Ferenca Liszta i Johannesa Brahmsa.

Aby wygrać książki trzeba do poniedziałku 13 czerwca do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz zaznaczyć, którą z wersji językowych chcielibyście wygrać i napisać w którym roku Fryderyk Chopin zatrzymał się w zajeździe „Pod złotą gęsią”. Podpowiedź znajdziecie w Chopin, Brahms, Wagner. Kompozytorzy, który byli we Wrocławiu.

Wygrywa co piąta osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie.Zgłoś uwagę