Kot na gałęzi – Irena Brojek

Kot na gałęzi to blog nie tylko o książkach, bo jego autorka Irena Brojek pisze właściwie o wszystkim, co ją interesuje: o życiu, filmach, wystawach, kolażach, dress-party i Wrocławiu. 

  • Irena Brojek, autorka bloga "Kot na gałęzi" fot. Tomasz Walków

    Irena Brojek, autorka bloga "Kot na gałęzi" fot. Tomasz Walków

  • Irena Brojek fot. Tomasz Walków

    Irena Brojek fot. Tomasz Walków


Pełna energii bibliotekarka na emeryturze prowadzi swojego bloga od pięciu lat. – Lubię koty – tłumaczy tytuł bloga – ale nazwa jest raczej przewrotna, bo w życiu zdarzają się takie sytuacje, że siedzi się jak ten kot na gałęzi i nie chce się zejść. Ja jednak nie poddaję się, żyję i działam.

Nie gustuje w jednym rodzaju literatury, bo ciekawa jest wszystkich książek. – Lubię książki niezależnie od tego czy są czystą rozrywką, czy mądrą opowieścią – mówi. Działa w Dyskusyjnym Klubie Książki w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu SKiBA. – Pojawia się tyle nowych książek, że nie wracam już do tych przeczytanych. Żeby czytać, nie trzeba wcale ich kupować, wystarczy odwiedzać bibliotekę – opowiada. W Stowarzyszeniu Żółty Parasol na Ołbinie organizuje właśnie Bibliotekę Sąsiedzką. Książki z darów będą tam do wypożyczenia za darmo. Jej blog zdobył niedawno I nagrodę w konkursie na blog o Wrocławiu ogłoszonym przez „Spotkania cyfrowe” – wrocławski projekt przeciwko wykluczeniu cyfrowemu osób, które przekroczyły 50. rok życia prowadzony w klubie Firlej.Zgłoś uwagę