Kosynierzy Wrocław zapraszają na wiosenną rekrutację

Trwa rekrutacja do zespołu sześciokrotnych i aktualnych mistrzów Polski w lacrosse. Wrocławscy Kosynierzy zapraszają do spróbowania swoich sił w „najszybszym sporcie na dwóch nogach”. Najbliższe otwarte treningi już 25 i 27 marca.


Pierwszy z treningów rekrutacyjnych zaplanowano na poniedziałek, 25 marca. Początek otwartych zajęć na boisku Młodzieżowego Centrum Sportu przy ul. Lotniczej 72 o godzinie 19.00. Natomiast kolejne spotkanie dla nowicjuszy zaplanowano na środę, 27 marca, na godzinę 20.30.

– W naszej drużynie znajdziesz cały przekrój ludzi – od nastolatków, przez studentów, po osoby pracujące w przeróżnych zawodach. Razem tworzymy wybuchową mieszankę, która pozwala nam zajmować wysokie miejsca na polskich i zagranicznych turniejach – mówią przedstawiciele Kosynierów Wrocław.

Aby wziąć udział w treningach, należy mieć co najmniej 16 lat (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda od rodziców) i wypełnić odpowiedni formularz, aby organizatorzy mogli przygotować potrzebny sprzęt.

Czym jest lacrosse?

Lacrosse to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie, gdzie uznano ją za sport narodowy. Rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika. Drużyny liczą po 10 zawodników, a mecz jest podzielony na cztery 15-minutowe kwarty.

O zasadach gry opowiada nam także Marcin Janiszewski, zawodnik Kosynierów Wrocław:Zgłoś uwagę