Konsultacje rynkowe ws. cmentarza komunalnego przy Awicenny

We Wrocławiu ruszyły wstępne konsultacje rynkowe dla podmiotów zainteresowanych budową nowego cmentarza komunalnego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), który ma powstać przy ul Awicenny.

  • cmentarz

    zdjęcie ilustracyjne, fot. Tomasz Hołod


Docelowo na nowym cmentarzu mogłoby zostać pochowanych prawie 87 tys. osób. Na podstawie posiadanej przez miasto dokumentacji, realizacja inwestycji miałaby zostać przeprowadzona w kilku etapach. Cmentarz na Awicenny, ma zająć ponad 30 ha, z czego ponad 15 ha to powierzchnia na miejsca grzebalne, reszta to tereny zielone i cmentarne alejki.

Przy nowym cmentarzu ma znaleźć się też miejsce na budynki usługowe, a wokół terenu wybudowana zostanie ścieżka rowerowa. W założeniach jest również połączenie pieszo-rowerowe z obecnym Cmentarzem Grabiszyńskim.

Z uwagi na wysoki koszt tego przedsięwzięcia, wynikający z jego złożonego i wielobranżowego charakteru (w tym towarzyszącej infrastruktury komunalnej), miasto zdecydowało się rozpoznać możliwości wybudowania cmentarza w formule PPP. Zadaniem partnera byłoby przeprojektowanie inwestycji w celu zoptymalizowania jej zakresu i etapowania.

Taka formuła ma przyczynić się do zmniejszenia kosztów powstania nowego cmentarza. Szczegóły dotyczące Wstępnych Konsultacji Rynkowych dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Aktualnie we Wrocławiu znajduje się 6 cmentarzy komunalnych, a prognozowany czas ich zapełnienia to 9 lat.Zgłoś uwagę