Konkursy dla wrocławskich wolontariuszy

5 grudnia 2017, gdy na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, we Wrocławiu startują 2 konkursy dla wrocławskich wolontariuszy.

  • W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, we Wrocławiu startują 2 konkursy dla wrocławskich wolontariuszy.

    W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, we Wrocławiu startują 2 konkursy dla wrocławskich wolontariuszy.


– Chcemy w szczególny sposób wyróżnić osoby, które dzieląc się sobą, swoim czasem i umiejętnościami niosą pomoc osobom potrzebującym wsparcia, z zapałem angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym, włączając się w działania realizowane przez organizacje pozarządowe, instytucje oraz pracodawców – mówi Dorota Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

WCRS zaprasza do pierwszej edycji konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”. Konkurs dedykowany jest wolontariuszom w wieku 18 plus. Nominacje w dwóch kategoriach – indywidualnej i grupowej (dla min. 3 osób) – mogą zgłaszać wrocławskie instytucje i organizacje pozarządowe, pracodawcy oraz osoby indywidualne.

Natomiast dla dzieci i młodzieży szkolnej (10–19 lat) wyróżniającej się zaangażowaniem, empatią i zapałem do niesienia pomocy potrzebującym, po raz 24 we Wrocławiu organizowany jest konkurs „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia”. Nominacje mogą składać szkoły, organizacje pozarządowe i inne podmioty korzystające z pomocy wolontariuszy.

Uroczysta gala, na której poznamy laureatów zarówno konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”, jak i „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia”, odbędzie się w marcu 2018 r. Zgłoszenia kandydatów do obu konkursów przyjmowane są do 12 stycznia 2018 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wolontariat.wroclaw.pl.

Organizatorem konkursów jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (osoba kontaktowa: Anna Stocka – Miejskie Centrum Wolontariatu, WCRS anna.stocka@wcrs.wroclaw.pl, tel. (71) 77 24 966).

Zgłoś uwagę